Беларус победи в гостуването си Люксембург в мач от втория кръг на Лига C3 на Лигата на нациите, където са още отборите на България и Северна Ирландия.

С успеха тимът на Беларус излиза начело във временното класиране с актив от 4 точки, докато Люксембург е с 0 на дъното. Преди мача между България и Северна Ирландия "лъвовете" са трети с 1 точка, а британците - втори с три.

За Люксембург игра и Мика Пинто, който е новия ляв бек на ЦСКА. Той се появи в игра след почивката, влизайки на мястото на Лоран Янс.

Домакините имаха много добра възможност да излязат напред в резултата в 29-ата минута, но до гол не се стигна.

В 76-ата минута Беларус поведе, след като Кирил Печенин намери Валерий Громико, който си спря топката с едно докосване, след което я заби в горния десен ъгъл за 0:1.

Две минути след това беларусите бяха близо до второ попадение, след като Максим Киреев се стрелна в наказателното поле, за да засече топката с удар по земя към левия ъгъл, но вратарят Антъни Морис внимаваше и спаси.

Беларус -  България 0:0 в среща от Лигата на нациите

Впечатляващ вратар и множество пропуски попречиха на България да започне с победа в Лигата на нациите