Отборът на Дания записа престижен успех срещу световните шампиони от Франция в Лигата на нациите. Заслужената победа с 2:0 над "петлите" обаче не се оказа достатъчна за скандинавците да спечелят група 1А, като бяха изпреварени с точка повече от Хърватия. Точни за домакинския триумф тази вечер бяха Каспер Долберг и Сков Олсен. Французите остават на трета позиция в крайното подреждане.

Австрия - Хърватия 1:3 в мач от Лигата на нациите.

Хърватия спечели групата си и ще се бори за трофея в Лигата на нациите

"Ватрените" сразиха като гост Австрия с 3:1

Датчаните изиграха силно първо полувреме, през което създадоха доста на брой положения пред вратата на Алфонс Ареола. Стражът на Уест Хям се справи с част от тях, но капитулира в 34-ата минута. "Паркен" полудя от кеф, след като Микел Дамсгор отправи отличен пас към Каспер Долберг, а нападателят на Севиля се протегна максимално, за да даде аванс на скандинавците.

Предимството беше подсигурено с втори гол в 39-ата. Отбита топка след корнер стигна до Дилейни, който макар и с доста трудности върна на дъгата за Сков Олсен. Нападателят отигра кълбото директно от въздуха и през купа от играчи го запрати във френската мрежа.

След почивката Дидие Дешан направи рокади в редиците на световния шампион. "Петлите" най-вече се освежиха с появата на Джонатан Клаус и Кристофър Нкунку. Силен мач на датската врата обаче изигра Каспер Шмайхел.

Латвия се изкачи до по-горна дивизия в Лигата на нациите и тайничко мечтае за Евро 2024