Националният отбор на Румъния стартира с разочароваща загуба участието си в Лига на нациите. Северните ни съседи претърпяха крушение при гостуването си на Черна гора в двубой от група 3 на Дивизия В - 0:2.

Италия - Германия 1:1 в Лига на нациите

Пълната с дебютанти Италия удържа Германия в Лига на нациите

Равенство 1:1 между големите европейски съперници

Начело на румънците отскоро е бившият наставник на ЦСКА - Едуард Йорданеску, пред който е поставено за цел да класира държавния тим на предстоящото Евро 2024 в Германия.

В Подгорица обаче нещата не се развиха никак добре за "трикольорите". Нападателят на корейския Инчеон - Стефан Мугоша даде аванс на черногорците в 66-ата минута. В самия край пък Марко Вукчевич се възползва от разредената отбрана на Румъния и оформи крайния резултат.

В другия мач от грубата Босна на Ивайло Петев се размина от поражение срещу Финландия, изравнявайки в последната минута за 1:1.

Турция - Фарьорски острови 4:0 в Лигата на нациите