Отборите на Италия и Германия не се победиха в двубой от група 3 на елитната дивизия в Лига на нациите. Равенството 1:1 на стадион "Ренато Дал"Ара" се оказа справедливо, тъй като двата тима си поделиха определени периоди на надмощие в срещата. Европейските шампиони бяха в доста експериментален състав, като дебют за "скуадра адзура" направиха цели шестима футболисти.

Резултатът беше открит в 70-ата минута от Лоренцо Пелегрини, който се възползва от отлична асистенция на Уилфред Ньонто. В ответната атака Бундестимът възстанови паритета чрез Кимих. Халфът можеше да сътвори и пълния обрат, но малко по-късно негов шут беше спасен от Донарума. Италианците пък удариха греда чрез Скамака през първата част.

Снимка 576460

Така изненадващият лидер в група 3 се оказа националният отбор на Унгария, който по-рано днес поднесе сензацията срещу Англия.

Италия - Германия 1:1 (Развой на срещата по минути)

Пелегрини и Кимих отбелязаха

С оглед множеството промени в своя състав, "скуадра адзура" изглеждаше доста респектирана от своя далеч по-опитен съперник. Германия владееше топката, но така и не създаваше опасности пред Донарума, поне в началото.

Снимка 576461

Бундестимът ефективно използваше пресата си дълбоко в половината на "адзурите", а в 9-ата минута Лирой Сане пробва шут от далечна дистанция, който не намери очертанията на вратата.

Първата реална голова опасност на "Ренато Дал'Ара" беше факт в 14-ата минута, когато Гнабри премина доста лесно през Бираги и Пелегрини. Последва плътен изстрел по земя, който беше блокиран от перфектно позиционирания Донарума.

Постепенно Италия наложи контрол над своите емоции и заигра далеч по-концентрирано в центъра на терена. Лоренцо Пелегрини и Фратези опитваха да дадат извеждащи подавания за Джанлука Скамака, който обаче винаги попадаше в положение на засада.

Снимка 576462

Неприятно за домакините можеше да стане в 26-ата минута, след като Томас Мюлер бе намерен непокрит в наказателното поле. Звездата на Байерн (Мюнхен) отправи удар, който летеше към мрежата на Донарума, ала в решителния миг Алесандро Флоренци подложи тялото си на пътя на топката.

Финландия - Босна и Херцеговина 1:1 в Лигата на нациите

Босна и Херцеговина на Ивайло Петев се добра до равен срещу Финландия

Вижте подробности от двубоя в Хелзинки

Селекцията на Роберто Манчини демонстрира нещо позитивно в 34-ата минута. Джанлука Скамака проби през центъра, след което пробва да комбинира със съотборник технично с пета. Снажният нападател се провали с този си опит, но пък неволно подлъга Антонио Рюдигер, а това му откри коридор за стрелба. Таранът на Сасуоло отправи шут по земя, който се отби от десния страничен стълб на Мануел Нойер.

Снимка 576465

Отговорът на Германия беше подобаващ. Възпитаниците на Ханзи Флик организираха светкавична контра, при която за части от секундата гостите бяха с двама човека повече от италианските защитници. Мюлер пусна фантастичен пас за Горетцка, който обаче се засуети в решителния миг. Създаде се меле, като топката все пак стигна до Серж Гнабри. Крилото заложи на силата и запрати удар над вратата.

Подновяването на играта откри нова добра възможност пред Джанлука Скамака. Нападателят беше захранен от качествено центриране на Политано, но насочването му с глава не беше на нужната висота.

Снимка 576466

Първият точен изстрел за Италия беше факт в 52-ата минута. Най-активният в редиците на домакините - Джанлука Скамака, реши да опита нещо нестандартно, ала акробатичният му удар попадна в обсега на Нойер.

Възходът в представянето на европейския шампион продължи и с отлична солова акция на Матео Политано в 55-ата минута. Крилото проби към наказателното поле на Германия, а след това насочи към далечния ъгъл, но без необходимата точност.

Унгария - Англия 1:0 в Лигата на нациите

Унгария удари Англия на "Пушкаш Арена"

Маджарите изненадаха "трите лъва" на "Пушкаш арена"

Италия дочака своя миг и заслужено поведе в 68-ата минута. Голямата изненада сред повиканите от Манчини - крилото Уилфред Ньонто, се отблагодари максимално на селекционера, след като шампионът с Цюрих проби по фланга и отправи перфектно центриране за Лоренцо Пелегрини. Капитанът на Рома се оказа на точното място и от няма и метър матира Мануел Нойер.

Снимка 576475

Не бе дълга обаче радостта на италианците. Още в ответната атака Германия възстанови паритета. Резервата Хофман запрати топката около дузпата, където се създаде кратко меле. Бираги и Ачерби не се ориентираха по най-добрия начин, а притичалият Кимих стреля неспасяемо в мрежата. Домакините имаха претенции към сръбския рефер Йованович за игра с ръка на Тимо Вернер, но преразглеждането с ВАР не доведе до отмяна на гола.

Снимка 576476

Халфът на Германия - Йозуа Кимих набързо можеше да добави към головия си актив още едно попадение. №6 пак се възползва от доброто включване на Йонас Хофман, но този път прецизният му шут от границата на наказателното поле беше спасен с мъка от Донарума.

Армения - Ирландия 1:0 в Лига на нациите

Армения започна с изненадите и в Лига на нациите

Едуард Сперцян се превърна в герой за домакините

До края драматични мигове на "Ренато Дал"Ара" нямаше и така това класическо европейско съревнование завърши без победител.