Защитникът на Реал Мадрид и националния отбор на Германия Антонио Рюдигер смята, че негативните стереотипи за бежанците са несправедливи.
"Във всичко има хубаво и лошо. За съжаление, те вървят ръка за ръка. Но такъв е животът."
"Някои хора са имали ужасни преживявания с бежанци. Но трябва да бъдем честни, защото тук в Германия идват и добри хора, които искрено искат да променят живота си".
"Ако някой извърши престъпление и този човек е например чернокож, означава ли това, че всеки чернокож е престъпник? Не, трябва да се занимаваме с този конкретен човек... Хората трябва да мислят малко повече", каза Рюдигер.