Рома победи ЦСКА с 5:1 на "Олимпико" в мач от груповата фаза на Лига на конференциите.

Домакините си отмъстиха за поражението и равенството миналия сезон. "Армейците" допуснаха много грешки в дясната зона на защитата си и почти всички опасни атаки преминаваха през нея, след като Жозе Моуриньо от самото начало забеляза това.

В 80-ата минута Вилдсхут остави отбора с човек по-малко и това пречупи тотално гостите.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Рома - ЦСКА, Вилдсхут оставя отбора с човек по-малко

Сериозна подкрепа от трибуните

Мачът започна отлично за ЦСКА. В 10-ата минута Греъм Кери мушна топката между краката на противник и отбеляза с топовен изстрел със силния си ляв крак.

В 18-ата минута Ел Шарауи проби навътре през дясната зона на "червената" защита и само намесата на Бусато спаси ЦСКА от изравняване.

Снимка 546817

Източник: EPA/БГНЕС

В 25-ата Пелегрини овладя топката след дълго подаване и елегантно прехвърли Бусато. Страхотно насочен шут в горния ляв ъгъл на капитана.

След поредната атака през въпросната зона в 35-ата минута гостите стигнаха до нов шанс и отново Шарауи я завъртя необеспокояван с вътрешен фалц.

По идентичен начин Рома отбелязва в 63-ата. Калафиори я даде на Пелегрини, който хвана в крачка Бусато и с лек изстрел го преодоля.

Снимка 546814

Манчини вкарва от лесна позиция след рикошет в напречната греда в 82-ата минута, който се получи заради шут на Смолинг. Бусато тук нямаше как да реагира.

Две по-късно Тами Ейбрахам оформи крайното 5:1 с гол от засада.

Това е третата най-голяма загуба на ЦСКА в европейските клубни турнири. В историята си "червените" падат с 1:6 от Вашаш през 1957 година и 2:6 от Барселона 1959-а.