Лудогорец започна успешно участието си в груповата фаза на Лигата на конференците. Българският представител победи категорично с 4:0 у дома Спартак (Търнава) в мач от група "Н".

Двата тима изиграха равностойни първи 45 минути, но разградчани нанесоха своя удар в рамките на 18 минути след подновяването на играта. Точни за "орлите" бяха Иван Йорданов(46') и на два пъти Якуб Пьотровски(51', 63'). Крайния резултат оформи Руан Секо с попадение в последната минута от добавеното време на двубоя.

В другия мач от същата група, Фенербахче победи Нордселанд с 3:1 в Турция. В следващия кръг Лудогорец ще гостува в Дания на Нордселанд, а Спартак (Търнава) ще приеме турския представител в групата.

Лудогорец - Спартак (Търнава) 4:0 (Развой на срещата по минути)

Двубоят ще се играе на стадион "Хювефарма Арена" в Разград от 19:45

Лудогорец стартира мача по-силно и в първите десетина минути се настани в полето на своите гости, но така и не успя да създаде нищо сериозно пред словашката врата.

В 17-та минута на мача словаците изпълниха заучено положение след пряк свободен удар, топката стигна до звездата на тима Офори, ала ганаецът не успя да отправи удар и кълбото излезе в аут.

Снимка 634855

Източник: startphoto.bg

Домакините стигнаха до най-добрата си възможност за гол през първата част в 19-а минута, когато Текпетей напредна в полето на Спартак, финтира защитник на гостите и стреля опасно по земя, но Такач внимаваше и спаси.

Спартак (Търнава) стигна до първия си удар във вратата на Слуга в 34-та минута. Защитникът Коша стреля с глава след корнер, но точно в обсега на вратаря.

Снимка 634852

В последната минута на първото полувреме Клод Гонсалвеш опита късмета си с изстрел по земя от дъгата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от дясната греда и така двата тима се прибраха на почивка при нулево равенство.

Домакините се нуждаеха от точно 51 секунди след началния сигнал за второто полувреме, за да открият резултата. Текпетей подаде към Иван Йорданов, който с мощен шут от около 25 метра разпечата вратата на словаците.

Снимка 634857

Лудогорец удвои преднината си само 5 минути след попадението на Иван Йорданов. Матиас Тисера получи топката в наказателното поле и опита нещо средно между удар и центриране, Якуб Пьотровски беше заел стратегическа позиция, хвърли се на шпагат и прати топката в мрежата на Спартак за втори път.

Интригата в мача приключи в 63-та минута, когато Лудогорец стигна до нов гол а негов автор отново стана Якуб Пьотровски. Този път полякът стреля точно от далечно разстояние и принуди вратаря на Спартак да извади топката от мрежата си за трети път.

Снимка 634868

Домакините отбелязаха и четвърти гол в последната минута на продължението, когато Якуб Пьотровски опита да оформи своя хеттрик с нов шут от далечно разстояние. Вратарят на Спартак спаси, но само за да прати топката в краката на резервата Руан Секо, който направи успешна добавка и оформи крайното 4:0.