"Очакваме оферти за Домовчийски и Емил Ангелов от страна на водещи френски отбори", заяви президентът на ПФК "Левски" адвокат Тодор Батков в поредното издание на актуално студио "Дерби" в ресторант "Петър Първи" във вторник.
Темата на дискусията бе "Готов ли е Левски да атакува Шампионската лига?", но по-голямо внимание предизвикаха предстоящите трансфери в състава на "сините".
Господин Батков допълни, че в зависимост от това с кои играчи ще се раздели отборът, ще се реши проблемът със закупуването на футболисти от други тимове, като има варианти за привличането на офанзивен халф тип плеймейкър или краен нападател.
Той разкри пред медиите, че се водят преговори за опорен халф - национал от водеща балканска футболна сила, играещ в Украйна, за състезател от български клуб и евентуално още един чужденец.
Президентът на Левски изрази надеждите си трансферите да се осъществят до 17 юни, когато се събира отборът, но не изключи възможността привличането на едното от евентуалните нови попълнения да се проточи и по-дълго.
Не е ясно и кои играчи ще напуснат клуба. Адвокат Батков коментира, че се очакват конкретни оферти за нападателите Валери Домовчийски и Емил Ангелов, към които има интерес, като най-вероятно един от двамата ще бъде продаден.
Собственикът на Левски не посочи конкретно имената на клубовете, от където има интерес към нападателите, тъй като до момента реални оферти няма.
Юристът обаче разкри, че се надява на трансфер на Валери Домовчийски, чиято цена според него е минимум 3 милиона евро.
Според източници от клуба обаче по-вероятна е продажбата на Ангелов.
Батков не скри, че един от основните проблеми на тима е недобрата ефективност на нападателите.
"Може и да сме 17-и в ранглистата на УЕФА за сезона, но със сигурност сме първи по създаване на голови положения. За съжаление срещаме трудности при реализирането им", каза адвокатът, като обясни, че причините за това са не в липсата на умения, а на психическа издръжливост и опит.
В момента отборът има нужда от привличането на футболисти на възраст около 22-23 години, тъй като именно в тази категория се наблюдава недостиг на кадри.
Въпреки високите постижения на Левски през отминалия сезон няма да се позволяват излишни финансови свръхпретенции от страна на играчите.
Батков разкри, че една от основните цели на "План 2007" е изпълнена - минимизирането на разходите е вече факт. Успех е постигнат и при въвеждането на принципа на тройното плащане за почти всички състезатели в отбора.
Под това определение се разбира трисъставното възнаграждение - основно, за изиграни мачове и за резултати. Според президента на "сините" сходно е нивото и при другите два водещи клуба - ЦСКА и Литекс - доказателство, че именно това е рецептата на успеха.
Въпреки че не бе водеща тема, въпросът за шансовете на Левски в Шампионската лига не бе отминат.
На провелото се във вторник Общо събрание на акционерите се е стигнало до заключението, че целта пред Левски е преминаването на втори предварителен кръг на Шампионската лига.
Искането на самия Батков обаче е летвата да бъде вдигната на трети кръг.
"Макар и във втори-трети кръг, имаме шанс да срещнем отбори като Фенербахче, Спартак (Москва), Тотнъм и Цървена звезда, затова не трябва да сме твърде големи максималисти", каза президентът, който не скри надеждите си за успешно атакуване на Шампионската лига.
Той заяви, че финансово-организационно и кадрово тимът е напълно подготвен.
Едно от последните признания, които Левски е получил, е включването му сред 8-те отбора със статут на наблюдатели в Г-14.
Сред останалите са Стяуа, Цървена звезда, Панатинайкос, Сантос и Бока Хуниорс.
На провелата се преди две седмици среща на организацията са взети решения за по-категорична позиция по отношение равноправието на отборите, компенсирането на клубовете за участие на играчите им в националните тимове, застраховането на състезателите и промяна във формата на Шампионската лига.
На това издание на студио "Дерби" стана дума и за проблема с компенсирането на "сините" за стадион "Раковски".
Председателят на Надзорния съвет Тодор Батков и председателят на Управителния съвет Георги Марков са изпратили писмо до премиера на Република България Сергей Станишев с приложен към него вариант за законопроект за обезщетяването на клуба с дългосрочно ползване на съоръжението срещу незаконно отнетия му от държавата собствен стадион и прилежаща база.
При успех на инициативата от клуба са готови да вложат между 30 и 100 милиона евро в модернизирането на базата на стадиона.
На финала, запитан за фаворита си за наближаващия Мондиал, Батков каза, че ще стиска палци за бразилците, чийто стил на игра наистина му допада.
krivia
на 06.06.2006 в 16:06:00 #23НЕ НА НОВИЯ ЛАФЧИС!!! НЕ НА НОВИЯ ЛАФЧИС!!! НЕ НА НОВИЯ ЛАФЧИС!!! НЕ НА НОВИЯ ЛАФЧИС!!!
BIRATA
на 06.06.2006 в 16:00:52 #22Ооо и друго забравих - само един български тренъор е влязъл засега в групите на УЕФА, дано да стане първия влязъл и в ШЛ. Аиде със здраве!!!
BIRATA
на 06.06.2006 в 15:59:24 #21Иначе го чака съдбата на Гонзо, Наско,Гиби, Ники Илиев и кой ли не.. А каква е съдбата на велизарката, бадема, Мето Деянов, стария Ви капитан Янчев, Джуджето. Впрочем колко младежи от школата са титуляри и от колко години? Стига с това - късмет в Европа, купена титла, уредени мачове!!! Ами направете го и Вие бе господа цесекари!!!
BIRATA
на 06.06.2006 в 15:54:44 #20Stenlyaka
на 06.06.2006 в 15:52:03 #19Някой бтв не беше Лучано а бившия финансов министър
njаkoi
на 06.06.2006 в 15:45:40 #18А че осребряването започва, или по-точно - започна, е далеч от съмнение. Това, което не можа за постигне Лучано миналата година - продажбата на Раковски на унгарската групировка за развитие на пазари и развлекателен бизнес, ще се опита да стане чрез бай Ганьо Батаков. Зер хората пари са дали и , както казвам в предишния си пост - безплатен обяд няма. Не знам защо привържениците на сините са толкова чувствителни към темата за продадения шампионат. Тях това не би трябвало да ги засяга или вълнува. Особено в контекста на безразличието обхванало ги след Левски-Родопа, Беласица -Родопа,Черно море-Левски, Левски - Славия, Локо Пд- Левски ... Зер керванът си върви. Батков си плеще глупости, Божков си препира имиджа, Гриша Ганчев е като материализирана сянка на Ахмед Доган и т.н. Да де , ама онова човешкото, колкото и малко да е останало,някъде вътре дълбоко в душата се бунтува и започва болка или поне неразположение - за свикналите на всичко.
Stenlyaka
на 06.06.2006 в 15:30:44 #17никого няма да продават
УмеренЦСКА
на 06.06.2006 в 15:22:23 #16Пресата вече гръмна: ПФК Левски изпрати вариант за законопроект до премиера, иска стадион "Раковски" Ето, това ще е осребряването. Другите работи са бошлаф.
Бекон
на 06.06.2006 в 15:17:27 #15njаkoi, според мен 4ерепа си е взел каквото е имало да взима и то не от Батков и Левски. Ама той ви го каза човека в онова интервю, но вие предпочитате да си измисляте. Така падението ви се вижда по-приятно
njаkoi
на 06.06.2006 в 15:05:29 #14Ми трябва да се плащат вересиите на Божков. Както се казва, безплатен обяд, пардон, шампионат, няма. Сериозно казано Домувчийски е добро момче и трябва да напусне Герена веднага. Иначе го чака съдбата на Гонзо, Наско,Гиби, Ники Илиев и кой ли не..
Бекон
на 06.06.2006 в 15:00:39 #13Oho Boho, за защитник със сигурност ще има, което е най-хубаво. Въпросът е да случим на подходящия човес. А за халф, мисля, може да се вземе някое младо момче. Боримиров ще изкара и следващата година, пък новия да се адаптира към отбора. Ако искаме незабавен ефект, то трябва да вземем някоя звезда с много опит.
Oho Boho
на 06.06.2006 в 14:54:49 #12Към него момент едно е ясно. Няма абсолютно нищо сигурно в нито една от двете трансферни посоки в Левски. А времето освен че, тече и напредва. За Валери хич не съм съгласен сега да го продават. За следващият трансферен прозорец сега обявената цена ще е с пъти по-голяма. За Емо Ангелов 500 000 евро да броят и да целуват ръка. Лошото е, че Мъри пак ще калъпи състава от наличният материал. И с него не сме зле, ама може само с две качествени попълнения, централен защитник и креативен халф да вдигнем още класата.
Бекон
на 06.06.2006 в 14:54:08 #11Валери струва и повече, но сега по-добре да си остане. Ако продадат Емил Ангелов, на когото сега му е времето, Валери ще може да играе повече и да се развива. А двамата са абсолютно еднотипни играчи и не е добре да играят само по едно полувреме.
V_Vaart
на 06.06.2006 в 13:48:46 #10"Очакваме оферти за Домовчийски и Емил Ангелов от страна на водещи френски отбори", Tодор Батков: Продаваме Домовчийски или Емил Ангелов Има съществена разлика!
Amerikaneca
на 06.06.2006 в 13:48:36 #9Гриша Ганчев: "Благодарение на Литекс, Ловеч бе там, където ги нямаше Москва и Париж. - Г-н Ганчев, откакто Литекс се превърна във фактор в "А" група непрекъснато ви спрягат за президент на някогашни величия, нуждаещи се от реанимация- я Бероe, я Пирин, а сега и Ботев(ПД). Това няма как да не притеснява феновете на Литекс? - Да ви кажа честно, отдавна съм претръпнал по отношение на подобни слухове. Преди ми беше интересно, после ми стана смешно, а сега ми е съвсем безразлично. Нашата фирма инвестира сериозни средства не само в първия отбор, а в детско-юношеската академия "Литекс", в базата "Салито", където правим още терени. В скоро време ще стартира и проектът ни за нова зала плюс закрит басейн, открит басейн, няколко тенис корта, да не изброявам всичко, което сме замислили. Няма локига да правим подобни проекти и в същото време да подготвяме напускане на Ловеч. Това е несериозно. - Да минем тогава на нещо наистина сериозно, което притеснява привържениците -загубите от Берое за първенството и ЦСКА за купата, които поставиха на карта участието на тима в евротурнирите? - Тези загуби показват само едно, Литекс играе честно и когате е силен - бие, когато не е - пада. Подобно нещо беше положението и миналата пролет, знаете, че тогава загубихме три срещи вкъщи, една завършихме наравно, но въпреки това се класирахме за турнира на УЕФА. Феновете може би трябва да погледнат на футбола така, както гледаме ние, във фирмата, след близо десетгодишно присъствие в най-популярната игра. В нея има и загуби, има и победи. Веднъж си горе, веднъж си долу. Иколкото по-малко трагедии правиш, когато си долу, толкова по-бързо тръгваш нагора. Спомняте си, че започнахме шампионата с две поредни загуби. Отписаха ни, някои направо ни зачеркнаха. И какво стана? Литекс така изригна, че изигра 10 мача в Европа. Важното е да няма трагедии. Щели сме да пропуснем турнирите? Ами щом според резултатите в крайното класиране нямаме отбор да участваме там, значи нямаме място в УЕФА. Това е философията на Европа, тя трябва да се пренесе и тук. Аз обаче съм сигурен, че с Люпко Петрович Литекс в крайна сметка ще е пак там. Просто треньорът ни е създаден, за да води отбори в турнирите. А и футболистите видяха колко е хубаво да получиш признание далеч от “А” група и затова вярвам, че ще дадат всичко от себе си, за да изпитат и през есента същите емоции. - Да се върнем към отминалото участие на Литекс в турнира на УЕФА. Вие лично очаквахте ли такъв пробив? - Да кажем, че го предполагах, и затова направихме всичко възможно да върнем Петрович в Ловеч. Знаете, че в предишния си престой в нашия град Люпко изведе Литекс да купата на България. След това обаче той се прибра в Звезда и не успя да води отбора ни н турнирите. Надявах се, като си го върнем, и съдбата да му върне това, което Петрович изпусна, като си тръгна от Ловеч. Радостен съм, че не се излъгах. Люпко е велик треньор, много голям, европейските турнири са стихията му и десетте мача на Литекс в УЕФА са доказателство за неговия гений. Яд ме е, че една неотсъдена засада не му позволи на него и на отбора да отидат още по-напред в турнирите. - Имате предвид първия мач със Страсбург в Ловеч? - Да. Ако не беше тази съдийска грешка, сигурен съм, че Люпко щеше да стигне поне до любимото си 0:0. А в реванша видяхте, че имахме шанс да повторим сценария “Генк”. Но аз не се ядосвам, защото не трябва да забравяме кои сме, откъде идваме и откога пътуваме. - Искате да кажете, че Литекс изчерпа отпуснатия му от УЕФА лимит на мачовете. - Добре казано, но този лимит го диктуват обстоятелствата. Даже може да се каже, че Литекс направи нещо напук на обстоятелствата. Ами всеки един отбор от тизе, които ние отстранихме, беше с бюджет по-голям от нашия. - Даже и Риека? - Етествено. Хърватска е на светлини години пред България. Видяхте в Риека, хората отцепили стадион между морето и скалите, направли паркинг върху нищото за хиляди автомобили, вдигнали изкусвени терене, общината пък осигурява два милиона евро годишно за бюджета на клуба. А ние отстранхме този отбор. Това ими предвид, като казвам, че Литекс тръгна в УЕФА срещу обстоятелствата. Ами Генк, където има общо 11 различни национали, да не говорим за Днепър. Видяхте ли какви катаклизми предизвикахме в Днепропетровк. Изхвълихме ги от турнира и те извадиха милион и половина долара, за да отмъкнат наставника на Стяуа Олег Протасов. Сега пък привлякоха национала Георги Пеев, който е непосилен трансфер в момента за всеки един български отбор. Знаете ли, за мен един факт казва всичко постигнато от Литекс-през февруари от всички градове с отбори в 1/16 на Шампионската лига и турнира на Уефа най-малкото градче е Ловеч! В същото време столици като Москава, Атина, Приж, Брюксел, Белград и т.н. ги нямаше никакви. Ето това за мен е феноменът “Литекс”, това бяха длъжни да оценят ловчанлии..... - Казвате го го може би с нотка съжаление, спомняйки си празните седалки на 1/16 със Страсбург. - Специлно този ден имах доста работа и отидох в последния момен на стадина. Знаете, че той е в индустриалната зона на града. Стана ми болно, като видях поток от хора да си тръгват от заводите, от фабриките по посока на града и никой да не влиза на стадиона. Тъжно е да се озовеш на прага на историята на полупразен стадион. Тогава няма как да го прекрачиш този праг, тъй като самата история обича да бъде писана при по-помпозни обстоятелства. Мога да кажа, че тогава Ловеч предаде отбора си. Та входът беше 2 лева! Сигурен съм, че огромна част от онези хора, които тогава си тръгнаха от заводите, са спрели по пътя да пият едно кафе, една бира и пак са похарчили тези два лева. Въпросът не е финансов, въпросът е, че нашият град не можа да осъзнае това, което имаше на разположение, а именно привилегията да гледа европейски футбол. - Обиден ли сте на феновете на Литекс? - На феновете - не. Аз пред тях се прекланям, защото направиха чудеса от героизъм, следвайки ни в Риека, в Генк, в Днепропетровск, в Мидълзбро, в Страсбург. Пропътуваха десетки хиляди километри, спаха в общежития, изтърпяха мъката на митниците и пак бяха с нас. И съм сигурен, че тези, които гледаха мачовете ни в Европа, ще ги гледат и в Ловеч, дори да не участваме в УЕФА. Защото те освен че обичат отбора си, са горди, че са ловчанлии, горди са, че имат отбор. Обиден съм на онези ловчанлии, коте ги е яд, че имат отбор. Те искат Литекс да е в “Б” група, за да може всичко в този град да отговаря на техния низнен стаус, да имат оправдание пред себе си, че и техните неща не вървят. Те идват на стадиона, ако дойдат въобще, с нагласата да освиркват, с нагласата да видят нещо нагласено. Те “знаеха”, че мачът ни с ЦСКА е уред. Даже на полувремето някои си тръгнаха към домовете, псувайки отбора. Очаквах на другия ден да дойдат да се извинят. Не на мен, а на футболистите, на треньорите, на съгражданите си, които вярваха до последно в нас. Ето това искам да се получи и със съдействието та новото ни списание “Литекс магазин”- да изградим доверие между град и отбор, да бъдем едно цяло и в лошо, и в добро. - Заради това ли подготвяте и тотална реконструкция на Градския стадион? - Естествено, целта на клуба ни е да създадем максимални удобства за на всеки иден ловчанлия, когадо дойде на стадиона. Лъскавите ВИП ложи, големия паркинг, отоплението на трибуните и видеотаблото са само малка част от екстрите, които планираме. Предстои още изграждането на клубен музей, на клубен кафе-лестрант, на далеч по-сериозен фенски магазин, където ще предложим на запалянковците това, коте предлагаме и н футболистите. Отделно от това ще стартират и някои социални програми от страна на самите състезатели, за да ги приемат ловчанлии като свои момчета. - Това е десетия сезон на ловешкия отбор с марката “Литекс”. Когато поемахте тима, очаквахте ли един ден той да стане това, което е днес? - Естествено, а и Литекс още не е точно това, което искахме преди десет години. Вярно е, че за толкова кратък период на фирмено съществуване да станеш двапъти шампион, да вземеш две купи, да играеш три финала, да навъртиш на 30 мача в Европа е солидно постижение. Радостни сме с него, но ещо по-радостни сме, че никой вече не говори на нас като за временно явление, а като футболна необходимост. Такава, в каквато през годините се превърнаха Левски, ЦСКА, Локомотив(Сф), Ботев(Пд), Славия... Това ни задължава много, задължава ни да дапазим мястото на Литекс на футболната карта на България.
opium
на 06.06.2006 в 13:32:34 #8а кой е казал че съм от Панчарево това е още по-смешно хахахахахахах, по-добре да си тегля куршума от колкото да съм от разглезените столични грандчета
РОГА & КОПИТА
на 06.06.2006 в 13:31:40 #7КОЙ ЩЕ ГИ ВЗЕМЕ, ГАНЬО ПОДУЕНСКИ?
opium
на 06.06.2006 в 13:29:58 #6хахахахахахахахахахахахха много си смешен, хахахах я си имам мъни че да си купя ферари
Esox
на 06.06.2006 в 13:27:50 #5На тоя тип Опиум Гришата му е купил баничка днес за закуска и му е платил нета в някоя зала цял ден да плямпа, че "светата троица" на Литекс струвала 4 млн евро...
opium
на 06.06.2006 в 13:23:42 #4нагласете 4 млн. евро и Новакович,Йеленкович и Живко Желев са ваши