Официалният сайт на УЕФА потвърди часовете за двата мача между Левски и Айнтрахт (Франкфурт) от плейофите на Лигата на конференциите. Първият двубой между двата тима е на 24 август от 20:00 часа на Националния стадион "Васил Левски", а реваншът в Германия е седмица по-късно от 21:30 часа. Часовете вече бяха обявена от сайта на Айнтрахт, но липсваше официално потвърждение.

Освен това от европейската футболна централа определиха съдията, който ще ръководи срещата между "сините" и германския клуб на 24 август в София.

Наставникът на Апоел: От първия гол на Левски до края на мача ние бяхме по-добрият отбор на терена

Елянив Барда не скри разочарованите си от отпадането

Това е 31-годишният швед Адам Ладебек. През кариерата си е бил рефер само на четири мача от евротурнирите. Името му е познато на феновете на Левски, тъй като Ладебек беше четвърти съдия при срамната домакинска загуба с 0:4 от АЕК Ларнака на 1 август 2019 г. в реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа. И четирите гола бяха вкарани от македонеца Иван Тричковски, а Левски беше елиминиран с общо резултат 0:7. От състава са "сините" за тежката домакинска загуба в настоящия тим е единствено Николай Михайлов.

Асистенти на Адам Ладебек на Националния стадион "Васил Левски" ще бъдат сънародниците му Мехмет Чулум и Даниел Юнг. За четвърти съдия е назначен Виктор Волф (Швеция).

Ладебек има и друг допир с българския футбол. На 26 март 2022 г. шведът е четвърти рефер при загубата на юношеския ни национален отбор до 17 години с 1:2 от Португалия в европейска квалификация. Цял мач играят настоящите футболисти от първия отбор на Левски Асен Митков и Антоан Стоянов.