Истината лъсна. Някои колеги поставят това словосъчетание като надзаглавие на публикации, които обикновено са свързани с разплитането на някоя клюка от политическите или светските среди. В нашия случай ще го използваме за Левски и по-точно за бившия вече треньор на тима Делио Роси.
И така - истината лъсна, ако, разбира се, сте достатъчно прозорливи да я осъзнаете. Четейки между редовете, винаги излизат достатъчно и като брой, и като съдържание послания, които категорично показват къде е истината. Във всяко от интервютата през последните две седмици хората от "Герена" къде по-деликатно, къде по-директно си казват тяхната истина. А тя е, че голяма част от съблекалнята не е харесвала Делио Роси. Като нехаресването е най-меката дума, която е подходяща за случая. Тук антипатията към Делио Роси важи и като характер, и като отношение, и конкретно като начин на комуникация, и не на последно място - методи на работа, което вече си е чисто професионален оттенък.
Не бихме искали да произвеждаме интриги и да вкарваме конкретни играчи в излишни разправии, но като цяло футболистите на Левски не бягат от въпроси, свързани с бившия треньор, нито пък отказват да го сравняват с настоящия. След като играчите казват, че Славиша Стоянович прави повече тренировки с топка, няма как да не си мислим, че Делио Роси е залагал предимно на друг тип упражнения в заниманията. После - сърбинът се държал много добре с футболистите. Тук няма как да не дадем гласност на информациите от кухнята, според които Делио Роси рядко се е усмихвал, бил е някак си студен, да не кажем леден, а служителите на "Герена" не помнят италианеца за толкова време да ги е поздравил, камо ли нещо да ги заговори.
Не че това е нещо изключително важно, но когато говорим, че един клуб и по-точно един отбор е едно голямо семейство, трябва да се има предвид и как точно един нов член, какъвто е треньорът, ще се впише в това семейство. Да, Делио Роси от първия до последния ден е бил чуждо тяло и не се е вписал в атмосферата и обстановката. Неслучайно и огромна част от публиката до последно бе резервирана към него и само голямото му име го спаси от по-ранно скандиране "оставка".
Дори и когато говореше пред камера, Роси даваше вид на човек, който е или прекалено улегнал и мъдър, или пък просто няма достатъчно поводи да се държи по-емоционално. Докато Стоянович, който, разбира се, е съвсем по-гореща кръв, има голяма амплитуда в изказването. Може да те задържи пред камерата, да го чуеш по-дълго време. Роси те караше още на второто изречение да хванеш дистанционното. Джукатори-мукатори, сегундо темпо-мемпо и на аудиторията вече и беше втръснало. А само можем да си представим как с липсата на живец италианецът е успявал да мотивира играчите и как е вкарвал интензивност в тренировките. Това, че е местил играчите като пионки и всичко е ставало много бавно, го разбрахме покрай недоволствата от тренировъчния процес на Габриел Обертан. Факт е, че докато Роси бе в Левски, французинът отказваше да чуе предложения за нов договор, а сега вече ситуацията е друга и той е отворен за преговори за оставане в Левски и след лятото.
Така че никак не е чудно, че въздухът над "Герена" някак се раздвижи само за две седмици. Никой не отрича това, което Роси е направил, и основата, която е поставил, но по изражението на лицата на футболистите си личи, че сега тренират и играят с по-голямо удоволствие. И може би не са лишени от истина догадките, че някои умишлено не са си давали зор срещу Вадуц (когато обаче имаше и забавени заплати).
Някои от напусналите Левски като Рошу и Фигейредо открито споменаха за всички тези проблеми. Сигурно един ден и някои от сегашните играчи ще си кажат всичко за Делио Роси. Такива са неписаните правила. Доказателства няма, но вижте Челси. Жозе Мауриньо първия път се скара с играчите и те направиха всичко възможно, за да го махнат. Ситуацията с Антонио Конте това лято е идентична и дори повече бие на очи. И в такива случаи, както и в Левски, съблекалнята побеждава треньорската стая. Между другото нещо такова се случи и с Херо в Лудогорец.
ROMANIST
на 11.08.2018 в 21:00:47 #12По темата... И Делио Роси се усмихва. Дори според мен направо си се смее човека вече.
УмеренЦСКА
на 11.08.2018 в 17:18:56 #11Напомням, че авторът на статията заедно с другия виден левскар, Жаклин Михайлов, още от самото начало критикуваха Русев за привличането на Делио за треньор! Вярно, и двамата излизаха от позицията на "Наско&Мъри"... За тяхно съжаление изобщо нямаше никакви условия за реализация на тяхната мечта... ...Та сега Роси ефенди боклатмъш, Стоянович сега... Ще видим как ще се оправя Стоянович с разноплеменната селекция, която наследи! Цял сезон борба в нашенската "елитна" реалност, догодина до амина пак да се стигне до класиране за ЕКТ! Та ще видим отново каква е "ролята на треньора във футбола"...
Тунчо
на 11.08.2018 в 16:57:53 #10Ватерло,за възраст (аз ако съм на твое място )не бих си отватял устата.Не за друго ами защото тук виждам такива като " черноморе"(върл уефскар") свирката и прочее юнаци дето се подвизаваха по този форум в началото на хилядолетието и като мен пазеха спомени(по онова време) датиращи преди времето на гундьо шофьора в кенефски..Но мисълта ми е съвсем друга. Направо се попиках от смях като прочетох коментара ти.Ти си уникат пич....ако не си някои малък посерко просто си шедьовър на глупоста.А бе какъв бъкгарски да учи дядо дельо бе?че то никои не говори на български в тая съблекалня.с кой ще си говори на български?с баба пена чистачката ли?
УмеренЦСКА
на 11.08.2018 в 16:47:58 #9...Трябва да се напомни на уважаемите левскари, че доста славословия бяха изписани и изприказвани преди време когато Спас Русев нае Делио Роси! "Джуджето" нямаше никакво участие в тези писания, излизаха от чисто сини среди! Друг е въпросът, че авторът на настоящата статия (абсолютен левскар) беше от скептично настроените!
Dartagnan
на 11.08.2018 в 16:47:28 #8Тунджо , обаче и ти бързаш да потвърдиш , че си невероятно тъпо говедо !
УмеренЦСКА
на 11.08.2018 в 16:25:14 #7Мнение... Че е имало някакво напрежение между треньора и играчите не е нещо, за което има смисъл да се спори, явно така е било. Въпросът е дали всичко се е дължало на личните качества на Делио Роси или е имало (и продължава да има, вероятно) и нещо друго, извън Делио... Чета хипотезите на автора на статията, който намеква, а и не само намеква, че може би (според него) е имало някакъв "бойкот" от страна на играчите! Като хипотеза- върви, само не мога да си представя как цял легион чуждестранни играчи ще вземат да се наговорят да провалят едно евроучастие само и само за да сменят нелюбимия си треньор! Една такава "хипотеза" противоречи на най-елементарните интереси на футболистите! Да провалят някой друг мач от първенството с тази цел може да се приеме, ама евроучастие! Че има ли някакъв друг стимул за чуждестранните играчи да играят в български отбори? ...Все ми се струва, че хипотезата за бойкот на треньора е някакъв опит да се оправдаят едни други недостатъци, които нямат общо с тъжната кариера на Делио Роси в Левски...
карнобатска гроздова
на 11.08.2018 в 16:14:45 #6Ще ги видим довечера
миналия шампионат с лекота биехме в Русе
Kambura
на 11.08.2018 в 15:33:23 #5На стадиона съм. Чакам Милан, да излезе.
gycho-popov
на 11.08.2018 в 14:28:49 #4Жеков, царцафола на челото ти да излезе и винаги да е в мензис!
GeorggiJekov
на 11.08.2018 в 13:55:20 #3waterloo Болшевишки отпадък ти имаш ли се човек или си комунист по рождение
Тунчо
на 11.08.2018 в 13:42:16 #2E ти пък локо плд....как ще плачат говедата?все пак играят с 14 човека плюс делегата срещу скромния аутсидер.ако трябваa съдиите ще бележат но властелина на вадуц ще бие.
loko-pd
на 11.08.2018 в 13:27:53 #1Да не плачат пак довечера.