Нарасналият лазарет в Левски преди съдбоносните двубои с Дебрецен за влизане в Шампионската лига връща лентата 25 г. назад. Преди четвърт век в стария турнир за КЕШ лазаретът на "сините" пак е пълен за мачовете от 1/16-финалите с немския Щутгарт.

Митичният треньор Васил Методиев-Шпайдела, под чието ръководство "златното" поколение на "Герена" бе спечелило първия в историята на футбола ни требъл през 1984-а, не може да разчита на куп звезди.

Контузени са Божидар Искренов, Наско Сираков, Краси Коев, Руси Гочев и Пламен Цветков. Единствено последният успява да се включи за реванша в Щутгарт, като вкарва съдбоносния гол.

Именно с попадение на Цветков Левски прави 2:2 на "Некарщадион" и след 1:1 под лампите на ремонтирания стадион на "Герена" продължава напред.

Това е вторият пореден сезон, когато Левски отстранява Щутгарт. Предната година "сините" правят това в турнира на УЕФА с 1:1 в Германия и 1:0 под факлите на Националния стадион "Васил Левски".

През въпросната 1984-а пред "сините" се отваря уникалната възможност за четвъртфинал за КЕШ. Тимът на Шпайдела тотално надиграва шампиона на СССР Днепър на "Герена", където бие "само" с 3:1.

Реваншът в Кривой рог е на 7 ноември. Домакините повеждат с 2:0, но нашите получават право да изпълнят дузпа. Емил Спасов обаче пропуска и Левски отпада.