Левски загуби от Хайдук (Сплит) с 0:1 в първия мач между двата отбора от втория квалификационен кръг в Лига Европа. Срещата не предложи особено футболни достойнства, а "сините" можеха да си тръгнат и с по-добър резултат, ако не бяха извършили невероятна глупост в защита, при която Пиргов събори в наказателното поле футболист на хърватите, за да може Футач да отбележи от бялата точка.

Самият двубой предложи доста твърди, на моменти груби единоборства, което обуславя и наличието на многото жълти картони, показани от рефера на срещата. Домакините от Сплит оправдаха очакванията и изказванията на немалка част от специалистите, и се видя, че са напълно преодолим отбор, който също като Левски, изпитва сериозни затруднения в организацията на играта.

Време е за здрава битка: Хайдук - Левски (1:0)

Срещата между двата отбора започва в 21,30 часа

В началните минути на двубоя левскарите седяха по-добре на терена, действаха с малко повече самочувствие от съперника, но въпреки това отборът не достигаше до голови положения.

Още в 1-та минута Иван Горанов се опита да намери Жуниор Мапуку с остро центриране от фланга, но нападателят се размина с топката. Постепенно играта се поизравни, а битката се водеше предимно в средата на терена, където и двата отбора разчитаха основно на изритани топки и единоборства, отколкото на тренирани и заучени комбинации.

С оглед обстоятелствата и темпото на мача не се виждаше как може да падне гол в една от двете врати. До момента, в който след грешка в "синята" отбрана се стигна до закъснял шпагат на Димитър Пиргов в наказателното поле - дузпа за Хайдук! Зад топката застана Футач, който бе безпогрешен - 1:0 за хърватския тим!

След попадението левскарите се опитаха да установят натиск и да стигнат до изравнително попадение, но без успех. Въпреки че в един момент футболистите на Николай Митов притежаваха топката в 61 % от мача, това не водеше до желания ефект.

Антонио Вутов се опитваше да измисли нещо по-интересно и нестандартно в предни позиции, но дълъг пас към Мапуку не бе овладян добре от острието пред наказателното поле и позволи на Борха Лопес да избие топката.

Малко преди края на първото полувреме решителен шпагат на Димитър Пиргов попречи на Футач да стреля на метри от вратата, и така двата се оттеглиха на почивка.

Втората част не се различаваше особено от първата, с разликата, че домакините действаха с една идея по-смислено и стигнаха до две възможности за попадения. Божидар Митрев спаси на няколко пъти, а в един от случаите вратарят и капитан на Левски, успя да отрази 100 % положение, отново дело на Футач.

Влашич също виждаше как топката влиза във вратата на Митрев четвърт час преди края на срещата, но ударът му от наказателното поле мина встрани от вратата.

В игра за Левски пък се появиха новото попълнение Жорди Гомес, Бабатунде Адениджи и Серджиу Буш, които леко раздвижиха "синята" атака. Въпреки това столичани не стигнаха до чисто положение в мача. Активът на "сините" се изчерпа в няколко мелета след статични положения, както и удари от дистанция на Нар и Яблонски, уловени без проблем от вратаря.

В крайна сметка - Хайдук си върна частично на Левски за отстраняването преди 18 години. Първата битка е за хърватите, остава да видим кой ще спечели войната...