Собственикът на Левски - Наско Сираков, обяви, че прекратява преговорите с кандидатът за акциите на клуба Джоузеф Диксън. Той стори това чрез официалния сайт на "сините".
"Левскари,
Обръщам се към всички Вас, за да Ви информирам официално, че прекратявам разговорите с Джоузеф Диксън за прехвърлянето на контролния пакет акции в "Професионален футболен клуб Левски" АД. Благодаря на г-н Диксън за демонстрирания интерес, но съществените разминавания между декларираните намерения за инвестиции и последвалите ги действия не ме убеждават, че той е инвеститорът, от който Левски има нужда. Не получих убедителни гаранции нито за размера, нито за произхода на средствата, които трябваше да бъдат вложени в клуба и стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов". При съгласие от г-н Диксън и неговите адвокати, съм готов да направя публична цялата кореспонденция, както и разменените между двете страни документи, за да не остане място за спекулации и интерпретации.
През цялото време на преговорите действах повече от внимателно и предпазливо, с ясното съзнание, че от една страна това изглежда като проект, който може да осигури бъдещето на "Левски" за дълги години напред и да го направи независим и самоиздържащ се клуб. От другата страна обаче стоят рисковете, които съпътстват всеки чуждестранен интерес към собствеността в клуба - как да гарантираме по най-добрия начин инвестиционните намерения на новия собственик, как да сме сигурни, че историята, името и цветовете на "Левски" ще останат непокътнати, независимо от това кой е собственик и какви бизнес проекти и интереси съпътстват развитието на клуба.
Мнозина биха казали, че съм сгрешил с анонса, който направих на Могилката на 24 май, и ще бъдат прави. Ето това е момент, в който се поддадох на емоциите. Рожденият ден на "Левски", искаше ми се да зарадвам левскарите и да им направя най-хубавия подарък - че могат да са спокойни за бъдещето на любимия клуб. Длъжен съм да им се извиня, защото ги подведох, както бях подведен и аз.
Не съм спирал и продължавам да търся възможности за стабилизирането на Левски и в този момент. Не е тайна за никого, че положението е критично. Но аз ще се боря, докато има някаква, макар и малка надежда.
Ваш Наско Сираков", написа босът на "сините".

elaizgrey
на 29.06.2021 в 10:03:07 #38Едно мнение от друг форум, призовавам клетите подуянци да го прочетат и осмислят. Беше ясно. Спрете цирка и във В група. Левскарите ще го преглътнат, както го направиха феновете на ЦСКА, Ботев, Локо Сф и др. Не е болка за умиране, в цял свят се случва. Не е ли по-важно една здрава финансова основа и чисто начало от това да изпадаме в крайни сантименталности?
Rafata
на 29.06.2021 в 10:00:51 #37https://scontent.fsof10-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/206825874_4050428268368869_5749876215037507111_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-3&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=6yEEw6Qw8hIAX8mQYYh&_nc_ht=scontent.fsof10-1.fna&oh=2c91deaa786793d9ddd11b59d9ab9191&oe=60DF0679 и https://19min.bg/images/events/2011/12/15/36680/1323963073_8_xm.jpg Завинаги едни от нас
cvetomirmagnitski
на 29.06.2021 в 10:00:10 #36А па тоя Джизъса колко е тъп
Сега, където го набарат говедата, там ще му разпорят татуирания пърделник
ivan-gerov
на 29.06.2021 в 09:59:09 #35ЕХ ГОДЕДА.. ТЪПИ СТЕ И МАЛОУМНИ... ЗАЩО ОТЛАГАТЕ НЕИЗБЕЖНОТО... НА ВСЕКИ МУ Е ЯСТНО ЧЕ ИДВА ФАЛИТ.. ЗАЩО ОТЛАГАТЕ СМЪРТА СИ? НЕВИЖДАТЕ ЛИ, ЧЕ ТАКА Е ПО БОЛЕЗНЕНО.....
FinanceInspector
на 29.06.2021 в 09:58:46 #34Дойде ли време за план Б - Бойко или план Ш - Шиши?
DrINKO
на 29.06.2021 в 09:56:46 #33Поздравявам говедата с песента на Каризма-щВскчко се връща”! Как беше оня думичка бе говеда? ЗАКРИВАААЙЙЙЙЙЙ!!! П.П. Докато ни се смеехте, наричахте ни приписва и тирета, правехте ни погребално шествие, ние ви обяснявахме, че при вас ситуацията е същата ама прост човек слуша ли? ЦИРК-тъ при вас е още по голям. Акции разнасяхте, Тити изрева едно Панчарево Езеро със сълзи, Баце се прави на ощипан, Шиши дарява а вие прибирате парите с отвращение, ДикСън си направи гаргара с вас, и т.н…
bggbobikempes
на 29.06.2021 в 09:56:06 #32Е сега става страшно.Говедата ще се озлобят допълнително, при липсата на парите на Диксън. Все едно,на м@нгалите да им откажат помощи
AK 47
на 29.06.2021 в 09:53:33 #31Lasciate ogni speranza и по-добре що се отнася за измисления диксън
ChernotoVlechugo
на 29.06.2021 в 09:50:07 #30Жоро, прогледнал
dickoff
на 29.06.2021 в 09:49:33 #29Историята с финансирането ПФК-то е много простичка и може да се обясни така: ЗВЪНЯ НА ОЛИГАРХ 1 – ЗАЕТО, ЗВЪНЯ НА ОЛИГАРХ 2 – НЯКАК СИ МЕЖДУНАРОДНО ГО ДАВА. И СЕГА КВО ДА ПРАВЯ? Стига глупости! Айде да приключва тази драма.
VLAD
на 29.06.2021 в 09:48:48 #28Кирилов успокой се бе човек. Ти да не очакваше друг край на тая пародия?
VLAD
на 29.06.2021 в 09:46:00 #27Понеже на пловдивските папагали им се разсъхва нещо работата със Зингаревич, да вземат да проводят една делегация до Дики. Човека има едни свободни 250 мил. за харчене.
VLAD
на 29.06.2021 в 09:43:18 #26Айде говеда, сметките пак са отворени. Очаквам до довечера Раев пак да се помоли да дарявате. Тити тамън си беше аресал нов жип, а Насю има уговорена игра с високи залози за Сряда вечер.
ШТъркел
на 29.06.2021 в 09:42:05 #25Язък...Имах една излишна палма на терасата и бях готов да я даря за Леески
Тунчо
на 29.06.2021 в 09:38:07 #24Интересно е,че на говедата им бе дадена възможност сами да си изберат ликвидатор.Дори черепа им бе пуснал анкета където те масово си избраха Насо.Телешки мозък в действие!
cvetomirmagnitski
на 29.06.2021 в 09:34:25 #23Жребието за В група се бави подозрително
FC_BARAJ_1914
на 29.06.2021 в 09:32:35 #22Диксъна може да се чувства яко прецакан от Насо. Сега няма да има къде да излее едни 150-500 милиона.
VLAD
на 29.06.2021 в 09:31:45 #21Некой бръже да бега да провери Борето Мигача. Снощи се кълнеше в Хуйсън и пустосваше Раев.
asentseto_asentseto
на 29.06.2021 в 09:31:26 #20Опааа...
Жалко, Дики няма да се върне!
Струва ми се, че вече и Насето разбира, че фалитът е въпрос на много кратко време, но дано поне издържат до началото на октомври, за да им забием и последния пирон!
bernal
на 29.06.2021 в 09:29:36 #19Според мене всичко това се подготвяше да стане но при управлението на тиквун сега явно няма кой да им карантира разрешителното за строеж и даването на концесия пък и пари за крадене няма като не е на власт .Сега е интересно дали ще им вземат лиценза понеже са под мониторинг ,а до колкото си спомням един от управителния съвет на Левски каза пред Дарик ,че Сираков е гарантирал идването на Диксън и постъплението на пари от него за да получат лиценз, не си спомням точния цитат каза го при Томето Русев.