Левски завърши контролите от предсезонната подготовка с минимална победа 1:0 срещу Олександрия, която се яви и официално представяне на отбора за новия сезон. Единственото попадение на стадион "Георги Аспарухов" реализира звездата Габриел Обертан, който се разписа по много ефектен начин през първото полувреме.

Делио Роси заложи на стартова единайсеторка, с която по всичко личи, че ще започне срещу Вадуц в първия официален мач на "сините" в Лига Европа и за сезона. На вратата бе Божидар Митрев, по двата фланга на защитата действаха Милош Цветкович и Иван Горанов, а в центъра на отбраната Давид Яблонски си партнираше с Аймен Белаид, тъй като Холмар Ейолфсон е в почивка след участието на Мондиала с исландския национален отбор.

Снимка 366779

В средата на терена до Жорди Гомес застана Хали Тиам, а пред тях действаше новото попълнение Давиде Мариани. По двата фланга се подвизаваха Габриел Обертан и Жерсон Кабрал, а Серджиу Буш бе на върха на атаката.

Срещата не предложи достатъчно интересни епизоди, като левскарите бяха по-дейни от своя съперник, завършил на седмо място в украинското първенство през изминалия сезон.

След няколко добри слизания към вратата на Олександрия, Габриел Обертан реализира гол в 20-ата минута! Френската звезда на "сините" се разписа по изключително красив начин, с удар от дистанция, който нямаше как да бъде отразен - 1:0!

Снимка 366778

До края на първото полувреме съперникът на "сините" не затрудни Божидар Митрев, който обаче направи грешка в средата на полувремето, която можеше да коства изравняване.

В хода на втората част Делио Роси пусна почти всички резервни футболисти, сред които и новият вратар Мартин Полачек, който нямаше много работа. Словакът все пак се намеси на два, три пъти при остро центрирани топки.

Левски продължи да владе топката повече, но не стигна до чисто голово положение с изключение на един удар по диагонал на Милош Цветкович в края на мача, минал до страничната греда.

Снимка 366780

И така, контролите за Левски свършиха, време е за първото изпитание за сезона, което е следващата седмица срещу Вадуц.

Левски - Олександрия 1:0

1:0 Обертан 20'

Стартов състав на Левски: 21. Митрев, 19. Цветкович, 28. Яблонски, 3. Белаид, 4. Горанов, 23. Тиам, 13. Гомес, 15. Мариани, 32. Обертан, 26. Кабрал, 9. Буш.

Резерви: 1. Полачек, 12. И. Иванов, 91. Шейтанов, 24. Папазов, 6. Найденов, 33. Иванов, 11. Белмонт, 17. Петков, 29. Костов, 99. С. Иванов, 10. Ривалдиньо, 75. Боримиров, 30. Димитров. 93. Кабов

Стартов състав на Олександрия: 79. Панкив, 15. Запрожан, 5. Бандаренко, 6. Ковалец, 7. Протасов, 18. Ситало, 20. Пашаев, 11. Цуриков, 26. Шендрик, 29. Бацула, 44. Банада.

Резерви: 21. Рудик, 24. Леванидов, 2. Мицикий, 4. Бабохло, 8. Довхи, 9. Пономар, 12. Шастал, 13. Бухал, 14. Полиарус, 22. Хрицук, 55. Прокопчук, 94. Зедарка, 98. Стецков