Колкото и да е трудно за вярване, Левски надгражда в кошмарното си представяне сезон след сезон. Според статистически данни на колегите от "Тема Спорт", "сините" крачат уверено към най-слабата кампания в цялата си над 100-годишна история.

Трансферната сага продължава, Трабзонспор също иска Станислав Иванов

Мъри Стоилов го съветва да не подписва с американския Чикаго Файър

Загубата от Арда бе седмата за Левски през сезона в елита в 13 мача. Отборът губи 53,8% от мачовете си. Победите са едва 4 - 30.76 процента. Ако продължават в същия "график", "сините" ще финишират кампанията с 16 или 17 поражения.

Антирекордът на Левски откъм загуби е от сезон 2013/14. Тогава вековниците допускат 14 поражения, но в сезон от 40 кръга. В онази кампанията тимът падна в 36,8 процента от изиграните срещи, а накрая финишира на пето място. Само в още три случая Левски е финиширал сезона в елита с 10 или повече поражения. През сезон 2018/19 те са 10 в 36 срещи. През 2014/15 са 10 в 32, а през 1985/86 са отново 10, но в 30 двубоя.

Левски губи повече на "Герена", отколкото като гост. У дома е с 4 поражения, а при визитите 3.

Ще остане ли Левски без треньор?

В Словения уверени, че Славиша поема националния отбор на Сърбия

В 13 мача Левски е инкасирал 13 попадения - средно по 1 на мач. Тимът е най-пропусклив в края на първата част. В периода 31-45 минута "сините" са допуснали 6 попадения - общо 46,2% от всички в мрежата на отбора. В този отрязък се разписа и Арда на "Герена".