Турнир: Контроли Стадион: "Kaya Palazzo" Зрители:

Левски - Тузла Сити 2:0 в контролна среща

Край на бъзиците: Левски с първа победа в зимните си контроли

"Сините" надвиха босненците от Тузла с 2:0

88′

СТЕФАНОВ! Левски можеше да се поздрави с класика в днешната проверка, като в 88-ата минута Стефанов засече отлично от въздуха центриране от корнер. Ударът му обаче бе изчистен от застанал на голлинията бранител на Тузла.

73′

Появилият се след почивката вратар - Иван Андонов, блесна с няколко отлични реакции. По този начин младият страж дава заявка, че може да се конкурира наравно с далеч по-доказалите се Андреев и Николай Михайлов.

66′

В 66-ата минута Илиян Стефанов се размина с втори свой гол в предсезонните проверки за Левски, но ударът му с глава след центриране на Уелтън, не намери така желаната цел.

58′

Експерименти от Костов - Асен Чандъров и Цунами ще играят като централни защитници.

57′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 2:0! ДУЗПА! МАРИН ПЕТКОВ! Селекцията на Николай Костов удвои своята преднина в 57-ата минута. Влезлият на почивката Марин Петков направи силно включване в атака, при което размени бързо двойно подаване с Асими Фадига. Последва финт, при който националът на България навлезе в полето на Тузла и беше фаулиран. Потърпевшият се нагърби и с изпълнението, а то бе безпогрешно - 2:0 за Левски.

52′

Второто полувреме започна с конско, което Николай Михайлов "прочете" на младия бранител Патрик-Габриел Галчев. №22 допусна да остане под топката при центриране към далечната греда и само неточният изстрел на Ален Машович остави резултата непроменен. Това видимо ядоса капитана на Левски, който бе пределно амбициран да запише "суха мрежа" в периода, когато е на терена.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

35′

НЯМА ГОЛ! Малко след това Рикардиньо стигна до второто си попадение в мача, което обаче не бе зачетено заради засада.

29′

Не бе особена изненада, че пред Уелтън се откри нова голова възможност в 29-ата, но тогава на успешен шпагат в краката му се хвърли босненски футболист. Всичко това доведе до корнер, при който Ван дер Каап можеше да се разпише отблизо, но не демонстрира достатъчно добър контрол над коженото кълбо.

23′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 1:0! РИКАРДИНЬО! Носителят на Купата на България за сезон 2021/22 отбеляза първия гол в контролата с регистрирането на 23-ата минута в Белек. Цунами отново се включи на висота в атака, а мощният му пробив в наказателното поле на Тузла Сити завърши с успоредно подаване за Рикардиньо, който на празна врата нямаше как да сгреши и вкара за 1:0.

20′

Индивидуален пробив на Уелтън завърши с класическо негово отиграване, ала изстрелът му с левия крак не намери далечния ъгъл на босненците.

17′
Карлос Охене се присъедини към лагера на Левски

Изгледа контролата с Тузла Сити

16′

Неприятно впечатление в дефанзивната игра на Левски правеше това, че българският представител много лесно допускаше пасове зад гърба на отбранителната линия. При нова такава пробойна, в 16-ата минута, само лошите реализаторски умения на Пантелич не позволиха Тузла да поведе в балканската проверката.

13′

ФАДИГА! Левски беше много близо до откриващото попадение с идването на 13-ата минута. Уелтън копна елегантно към намиращия се на дузпата Асими Фадига. Атакуващият халф отигра моментално с красив удар, но пък и реакцията на вражеския страж Абдулахович си заслужаваше.

7′

Въпреки позитивното левскарско начало, Тузла Сити можеше да открие резултата в седмата минута. Селекцията на Николай Костов допусна атака по десния фланг, а центриране свари непокрит Ирфан Хаджич, който  глава прати опасно близо до лявата греда на капитана Михайлов.

3′

С оглед на това, че излизаше със своя титулярен състав, отборът на Левски имаше леко преимущество на терена. "Сините" комбинираха умело, а по фланговете остротата идваше най-вече от Фабио Лима и Уелтън. Дуото за първи път започваше заедно двубой на столичния гранд.

1′