Отборът на Левски сложи край на серията от три поредни поражения в зимните си контроли. На турска земя селекцията на Ники Костов дочака и футболната радост, побеждавайки Тузла Сити с 2:0. Този път столичани заложиха на оптимален състав от първата минута и това даде необходимия ефект срещу деветия в Босна и Херцеговина. Попаденията бяха дело на Рикардиньо, който вкара след пас на Цунами, и Марин Петков - спечелил си и сам реализирал дузпа в началото на втората част.

Край тренировъчното игрище се появи и последното ново попълнение Карлос Охене, който скоро ще дебютира неофициално за столичния гранд. Следват няколко дни почивка за левскарите, след което богатата порция от контролни срещи продължават с пълна сила.

Костов, че да биеш можеш докажи ни! Левски загуби и от Дукаджини...

Ето как се разви двубоят

С оглед на това, че излизаше със своя титулярен състав, отборът на Левски имаше леко преимущество на терена. "Сините" комбинираха умело, а по фланговете остротата идваше най-вече от Фабио Лима и Уелтън. Дуото за първи път започваше заедно двубой на столичния гранд.

Въпреки позитивното левскарско начало, Тузла Сити можеше да открие резултата в седмата минута. Селекцията на Николай Костов допусна атака по десния фланг, а центриране свари непокрит Ирфан Хаджич, който глава прати опасно близо до лявата греда на капитана Михайлов.

Левски беше много близо до откриващото попадение с идването на 13-ата минута. Уелтън копна елегантно към намиращия се на дузпата Асими Фадига. Атакуващият халф отигра моментално с красив удар, но пък и реакцията на вражеския страж Абдулахович си заслужаваше.

Неприятно впечатление в дефанзивната игра на Левски правеше това, че българският представител много лесно допускаше пасове зад гърба на отбранителната линия. При нова такава пробойна, в 16-ата минута, само лошите реализаторски умения на Пантелич не позволиха Тузла да поведе в балканската проверката.

Левски - Тузла Сити 2:0 (Развой на срещата по минути)

Головете бяха дело на Рикардиньо и Петков

Носителят на Купата на България за сезон 2021/22 отбеляза първия гол в контролата с регистрирането на 23-ата минута в Белек. Цунами отново се включи на висота в атака, а мощният му пробив в наказателното поле на Тузла Сити завърши с успоредно подаване за Рикардиньо, който на празна врата нямаше как да сгреши и вкара за 1:0.

Не бе особена изненада, че пред Уелтън се откри нова голова възможност в 29-ата, но тогава на успешен шпагат в краката му се хвърли босненски футболист. Всичко това доведе до корнер, при който Ван дер Каап можеше да се разпише отблизо, но не демонстрира достатъчно добър контрол над коженото кълбо.

Малко след това Рикардиньо стигна до второто си попадение в мача, което обаче не бе зачетено заради засада.

На "Герена" отхвърлиха оферта за Андриан Краев

От унгарския Фехервар

Второто полувреме започна с конско, което Николай Михайлов "прочете" на младия бранител Патрик-Габриел Галчев. №22 допусна да остане под топката при центриране към далечната греда и само неточният изстрел на Ален Машович остави резултата непроменен. Това видимо ядоса капитана на Левски, който бе пределно амбициран да запише "суха мрежа" в периода, когато е на терена.

Селекцията на Николай Костов удвои своята преднина в 57-ата минута. Влезлият на почивката Марин Петков направи силно включване в атака, при което размени бързо двойно подаване с Асими Фадига. Последва финт, при който националът на България навлезе в полето на Тузла и беше фаулиран. Потърпевшият се нагърби и с изпълнението, а то бе безпогрешно - 2:0 за Левски.

В 66-ата минута Илиян Стефанов се размина с втори свой гол в предсезонните проверки за Левски, но ударът му с глава след центриране на Уелтън, не намери така желаната цел.

До края Николай Костов направи множество рокади в състава си, а част от интересните хрумки на треньора бяха, че като двойка централни защитници временно играха Асен Чандъров и Цунами.

Левски можеше да се поздрави с класика в днешната проверка, като в 88-ата минута Стефанов засече отлично от въздуха центриране от корнер. Ударът му обаче бе изчистен от застанал на голлинията бранител на Тузла.