Тимът на Левски спечели за 24-ти път в историята си шампионската титла.
В мач от 28-мия кръг на първенството "сините" победиха с 2:1 като гости застрашения от изпадане Ботев (Пловдив).
По същото време вторият ЦСКА загуби с 1:0 гостуването си на Родопа в Смолян.
Два кръга преди края на шампионата "сините" са недостижими на върха.
Даниел Боримиров бе съборен в наказателното поле на Ботев в 11-ата минута, а Георги Иванов реализира отсъдената дузпа за 1:0 за "сините".
В 61-ата минута отлична комбинация между Даниел Боримиров и Георги Иванов завърши с втори гол за Левски.
Боримиров напредна и подаде в наказателното поле на Георги Иванов, Гонзо му върна с пета, а ветерана вкара за 2:0.
В даденото от рефера продължение Георги Андонов от Ботев с изстрел от волле оформи крайното 2:1 за "сините".
"Поздравявам всички левскари за титлата. През целия сезон играхме честно, и мисля че заслужено сме шампиони. Специално искам да благодаря на привържениците ни, които ни подкрепяха безрезервно. Титлата вече не ни е интересна и гледаме към Европа", коментира пред радио "Гонг" веднага след края на мача собственикът на Левски авдокат Тодор Батков.
Той не пропусна да поздрави и отбора на Родопа (Смолян) за успеха срещу ЦСКА, който подпечата титлата на "сините".
"Още в началото на пролетния полусезон, въпреки сериозната разлика зад ЦСКА, бях убеден, че ще стигнем до титлата, защото просто бяхме най-добрите. Титлата ни е безспорна, след като в последните три години, преди това спорно оставахме без отличието", каза още той.
Адвокат Батков определи треньора Станимир Стоилов и изпълнителния директор Наско Сираков като основни виновници за титлата, заедно с играчите.
"В следващия ни домакински мач входът за привържениците ни ще е символичен. Не очаквайте обаче някакви кой знае какви празненства", допълни Батков.
Той уточни, че е много вероятно още във вторник да бъде обявено ново попълнение в отбора.
"Би било несправедливо спрямо момчетата при отлично създалата се възможност да атакуваме групите в Шампионската лига, да продаваме играчи", каза още адвокат Батков.
В Смолян ЦСКА загуби с 1:0 от борещия се за оставане в групата тим на Родопа. Единственото попадение бе на брата на Георги Пеев - Даниел, в 18-ата минута.
"Червените" показаха безидейна игра, като футболистите на треньора Пламен Марков явно бяха решили да се пазят за предстоящия финал в турнира за купата на България с Черно море идната сряда.
Славия засили благоевградския Пирин 1922 към "Б" група, побеждавайки с 3:1 на стадиона си в столичния квартал "Овча купел". Младежкият национал Димитър Рангелов бе точен на два пъти за Славия, един гол добави бранителя Янко Вълканов. За Пирин се разписа Стойко Стойчев.
Локомотив (София) нямаше проблеми в домакинския си мач срещу Берое за 4:1. Два гола вкара националът Цветан Генков, по един добавиха Иван Пасков и Саша Антунович. За Берое се разписа Списич.
Вихрен победи Нафтекс с 2:0, а Литекс очаквано надигра Локомотив (Пловдив), като мачът завърши 3:1. Два гола за ловчанлии вкара Миливое Новакович, един добави Живко Желев.
Беласица победи като гост Марек с 3:1. Реферът Севгин Адем даде три червени, два за домакините - на Анжело Кючуков и Караканов, и на Димитър Наков от гостите.
Проследете развоя на всички мачове от 28-ия кръг на "А" група ТУК .
Локо Пд
на 22.05.2006 в 19:20:10 #1472Лека,колеги! Ще се яде за първи път днес.
батков***
на 22.05.2006 в 19:19:47 #1471Локо Пд 22.05.2006 22:18 Няма да я махнат бре! Тука има статйй от преди 2 месеца!
адмирал
на 22.05.2006 в 19:19:39 #1470Локо Пд
съм заради теб
батков***
на 22.05.2006 в 19:18:46 #1469Локо Пд 22.05.2006 22:17 Приятна вечер Локо! И аз след малко ще те последвам!
Локо Пд
на 22.05.2006 в 19:18:36 #1468Ма те ще махнат статията
адмирал
на 22.05.2006 в 19:18:01 #1467Локо Пд бъди силен друже

адмирал
на 22.05.2006 в 19:17:27 #1466SoNoR не друже,ама вие си говорите за цска,аз няма какво да кажа
Локо Пд
на 22.05.2006 в 19:17:17 #1465Разстроен съм,оттеглям се
батков***
на 22.05.2006 в 19:16:57 #1464МУХАХАХАХАХАХАХАХ Локо,съжалявам,утре ще се пробваш за 3000!

gogoto
на 22.05.2006 в 19:16:32 #1463А Енигма къде се покри??
SoNoR
на 22.05.2006 в 19:16:21 #1462Адмирале, ти от засада а ? Нова тактика тц-тц...
адмирал
на 22.05.2006 в 19:16:17 #1461батков*** ЧЕСТИТОООООО
Локо Пд
на 22.05.2006 в 19:16:11 #1460Еееееее,Батков
SoNoR
на 22.05.2006 в 19:15:27 #1459Гогото, всеки знае истината и тя е една...няма значение, нека видим в сряда как ще се играе...
адмирал
на 22.05.2006 в 19:14:36 #1458батков***тук съм бре
Локо Пд
на 22.05.2006 в 19:13:59 #1457Сонорче и аз работя,бре! Ще звънна утре на Някой! А Евроуспех не съм го виждал в новия форум.
батков***
на 22.05.2006 в 19:13:45 #1456адмирал си тръгна без да каже чао
gogoto
на 22.05.2006 в 19:13:35 #1455=========================================6 ти можеш ли да си обясниш РАЗУМНО изведнъж връхлетялата ги слаба форма у нашите! =========================================== Мен ако питаш, можеше да загубим всичките си мачове през пролетта. Просто някои противници не можаха да избегнат страха от името ЦСКА.НА бая години съм, ма такъв резил не помня. ПРОСТО Е НЕВЪЗМОЖНО това, което става. БТака или иначе, тоя отбор(в състоянието за момента), не може да вземе финала на купата. Ако пък разпилеят моряците, то тогава ще имам моята истина за нещата
SoNoR
на 22.05.2006 в 19:12:35 #1454Локо Пд, много липсва "Някой", ама работи, няма начин, губи ми се също "Евроуспех".
батков***
на 22.05.2006 в 19:11:35 #1453SoNoR 22.05.2006 22:09 А тва с Мурад където нахлуха и го обраха докато жена му си беше вкъщи!И то случайност някаква