Левски спечели с минимален резултат 1:0 контролата срещу Радник (Сурдулица). Срещата се игра на стадион "Георги Аспарухов", а единственото попадение бе дело на Паулиньо.

Старши треньорът на "сините" - Славиша Стоянович, бе дал почивка на Габриел Обертан, Холмар Ейолфсон и Хали Тиам. Липсваше и Иван Горанов, който е с националния отбор.

Дебют за столичани направиха новите попълнения Богдан Вашчук, Нуно Рейш и Луи Нганиони. Първите двама се представиха на добро ниво, а последният личи, че има да наваксва сериозно с физическата подготовка.

Левски - Радник (Сурдулица) 1:0, Паулиньо бележи от дузпа

Проверката е от 18,00 часа

Още в първите минути левскарите наложиха натиск, който доведе до ранно попадение във вратата на гостите. Атанас Кабов бе съборен в наказателното поле и последва дузпа, която Паулиньо превърна в гол - 1:0 за Левски!

Последваха още няколко опасни атаки и разигравания с по едно докосване пред вратата на тима от Сурдулица, които обаче не доведоха до попадение. Паулиньо и Яблонски имаха възможности, но не успяха да се разпишат от добри възможности.

Гостите успяха да осъществят първото си по-опасно слизане към вратата на Митрев в средата на полувремето, когато се наложи Яблонски да пресича опасно успоредно на голлинията подаване.

Снимка 377183

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при минимален аванс за столичани.

Втората част започна с добра игра на гостите от Радник, които в 48-ата минута бяха близо до изравняване! Топовен удар от фаул принуди Митрев да боксира, но топката рикошира в горната греда и излезе в корнер.

Най-чистото положение за сърбите бе пропиляно в средата на второто полувреме!

Футболист на Радник се откъсна фронтално срещу Митрев, но капитанът на Левски показа много добър рефлекс и успя да отрази прехвърлящ удар от близка дистанция!

До края на срещата Богдан Вашчук и Белмонт опитаха да застрашат вратата на съперника, но без успех. Добро включване направи Филипе Нашименто, който съвсем доскоро лекуваше контузия. Португалецът обаче демонстрира голямо желание за игра, както и много добри технически способности.

В крайна сметка Левски - Радник 1:0 и поредна победа за "сините" при Славиша Стоянович, макар и в контрола.