Левски победи Спортист (Своге) с 2:1 в контролна среща, играна на стадион "Георги Аспарухов" при неофициалния дебют на Станимир Стоилов като треньор на "сините".

Специалистът бе посрещнат от феновете с бурни овации преди първия съдийски сигнал. Дебютант в тази среща бе и Димитър Костадинов, който подписа с клуба по-рано днес, а считаният за сигурно ново попълнение Хосе Кордоба изгледа мача от трибуните.

Снимка 545314

Иначе Георги Костадинов (52') изведе "сините" напред, след като бе точен от дузпа. Младокът Любомир Тодоров (66') пък удвои малко след своето появяване на терена. В края на срещата Иво Харизанов (89') върна едно попадение, оформяйки крайния резултат.

В сряда Левски отново ще мери сили с отбор от Втора лига. Този път съперник ще бъде Марица.

Левски - Спортист (Своге): 2:1 (Развой на срещата по минути)

Проследете срещата на живо тук

В 5-ата минута дойде и първото по-интересно положение. Стивън Славков открадна топката в средата на терена и пробва късмета си от далечно разстояние. изстрелът му бе много неточен и топката излезе в аут.

В 11-ата минута Здравко Димитров пробва да изненада Стефано Кунчев с удар от около 25 метра. Вратарят на гостите обаче внимаваше и спаси.

В 25-ата минута Радослав Цонев центрира от ъглов удар, Билал Бари се извиси над всички и отигра с глава, но топката срещна дясната греда на вратата на Стефано Кунчев.

Снимка 545321

Само четири минути по-късно късметът отново бе на страната на гостите. Здравко Димитров за пореден път пробва изстрел извън рамките на наказателното поле. Футболистът изненада Стефано Кунчев, но топката се удари в левия страничен стълб.

В 33-ата минута гостите организираха добра атака, която завърши с подаване на Красимир Панчев към Деян Христов. Опитният нападател веднага нанесе изстрел, но той бе слаб и Пламен Андреев улови без проблеми. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

Снимка 545319

На почивката Станимир Стоилов не направи промени по състава си, докато опонентът му Борислав Кьосев включи в игра всички свои резервни футболисти.

В 52-ата минута 26-кратните шампиони получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Билал Бари. Зад топката застана Георги Миланов, който с изстрел в долния десен ъгъл се разписа.

Снимка 545316

В 66-ата минута домакините удвоиха. Влезлият преди минути Любомир Тодоров успя да се разпише за "сините". Нападателят бе изведен зад защитата на госите, Билал Бари го подкрепи от другата страна. Все пак младокът реши да завърши сам и успя да преодолее Стефано Кунчев.

В 75-ата минута отново Тодоров можеше да порази съперниковата врата. Младокът напредна отдясно, но този път шутът му бе отразен от вратаря на Спортист (Своге).

Снимка 545315

В 82-ата минута Стелиън Георгиев засече центриране отдясно. Футболистът шутира, получи се рикошет и топката кацна върху напречната греда, излизайки извън пределите на терена.

В 89-ата минута Иво Харизанов успя да се разпише, след като се извиси над "синята" защита и с глава прати топката във вратата на Йоан Загоров.