Левски се върна на победния път, след като футболистите на Николай Митов стигнаха до успех с 2:0 срещу Ботев (Пловдив) в дербито от 25-я кръг в Първа лига. "Сините" бяха по-добрият отбор на терена и ликуваха след попадения на Роман Прохазка и Бабатунде Адениджи, а голът на първия наистина си заслужава вниманието.

НА ЖИВО: Левски - Ботев, "сините" нанесоха втори удар!

"Канарчетата" не са печелили на "Герена" от 20 години

Срещата предложи оспорвано начало в първите 13-14 минути, в които Ботев стоеше добре на терена, но новата покупка Фернандо Виана, а след това и Крум Стоянов, се разминаха с топката пред вратарското поле на Кръстев при опасни центрирания от двата фланга.

Малко след това Левски нанесе своя удар!

В 16-та минута капитанът Веселин Минев центрира добре от левия фланг, а топката стигна до Роман Прохазка, който с майсторско изпълнение от движение извън наказателното поле прониза ефектно Чворович за 1:0!

Попадението даде необходимата свежест и спокойствие в играта на футболистите на Николай Митов. Те можеха да стигнат до второ попадение преди почивката, но Бабатунде Адениджи и Антонио Аниете провалиха добри контраатаки при числено равенство пред наказателното поле на противника.

Снимка 284229

Активът на Ботев за първите 45 минути се изчерпа в няколко мелета пред вратата на Николай Кръстев, при които пловдивчани така и не успяха да стигнат до точен удар.

Втората част започна силно за левскарите, сред които личеше, че искат бързо да реализират второ попадение, с което да затворят мача. Най-близо до него бе Давид Яблонски, който пропусна 100 % положение! Антон Огнянов качи топката на главата на чешкия защитник при центриране от фаул, но бранителят я прати на сантиметри от лявата греда.

Все пак упорството на Левски даде резултат и "сините" съумяха да отбележат второ попадение! Георги Костадинов изведе Антон Огнянов на фланга, а последният центрира остро към Бабатунде, за да може нигериецът да опъне мрежата зад резервния вратар Георгиев - 2:0! Стражът бе заменил контузения Чворович още преди почивката.

Снимка 284225

До края на срещата Ботев се опита да промени развоя на събитията на терена, но Радослав Терзиев и Тодор Неделев не успяха да затруднят с ударите си Николай Кръстев. Юношата отново започна като титуляр под рамката за сметка на Божидар Митрев.

И така - 2:0 за Левски при завръщането на Николай Митов на "Герена", с който резултат бе сложен край на надеждите за Ботев за първата шестица. Не бе сложен такъв обаче на серията на "канарчетата", които вече 20 години нямат победа над Левски в София.

Успехът донесе и 5 точки преднина за Левски пред ЦСКА, който вчера спечели само точка от гостуването си на "Лаута" на Локомотив (Пловдив).