Край на мача!

90+1′

Неделев опита изненадващ удар от над 30 метра, но Кръстев внимаваше и спаси.

90′

Срещата се доиграва, като левскарите отстъпиха инициативата в последните минути, но въпреки това държат съперника далеч от вратата си.

85′

Жълт картон за Косоко.

82′

Последна смяна в Левски - Сашо Александров влиза на мястото на Веселин Минев.

80′

Потресаващо изпълнени ена Сукуна, който от дъгата на наказателното поле стреля крайно неточно над гредата, вместо да комбинира с негов съотборник.

77′

Косоко се отскубна добре от защитата на Левски отдясно в наказателното поле, но подаването му от аутлинията бе под всякаква критика.

75′

Краев влиза на мястото на Аниете.

72′

Удар на Терзиев с глава след центриране от корнер на Неделев е уловено без проблем от Кръстев.

71′

Жълт картон за Яблонски.

71′

Жълт картон за Виана.

70′

Добра проява на Антон Огнянов на фланга донесе опасно центриране на последния в наказателното поле, но топката бе избита от защитник на Ботев.

69′

Резервата Косоко опита да намери в коридор свой съотборник, но топката беше прекалено дълга и излезе в аут.

67′

Вутов отстъпва мястото си на Косоко.

66′

Първа смяна в Левски - Сукуна влиза на мястото на Нар.

63′

ГОООООЛЛЛЛ ЗА ЛЕВСКИ! Бабатунде покачва на 2:0, след като Антон Огнянов асистира от левия фланг, за да може нигериецът да засече успоредно във вратата на "канарчетата"!

60′

Жълт картон за Меледже.

55′

Чудесно центриране на Антон Огнянов от фаул намери останалия на метри от вратата Яблонски, но ударът на чеха мина на сантиметри от лявата греда!

50′

Левски търси втори гол, с който да затвори мача в началните минути на второто полувреме, но играта е доста накъсана заради нарушения от страна на футболистите на двата отбора.

47′

Втората част започва с натиск на Левски, а Прохазка центрира опасно в наказателното поле, но Радослав Терзиев изчисти с глава.

46′

Бризола заменя на почивката Крум Стоянов.

45′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Край на първото полувреме.

44′

Левски се настани в половината на съперника в заключителните минути на първата част, което доведе до две мелета пред вратата на Георгиев, но и в двата случая играчите в синьо не се възползваха.

41′

Аниете получи възможност от фаул пред наказателното поле, но ударът на испанеца минава над гредата.

37′

Опасно нападение на гостите, които имаха шанс чрез Крум Стоянов да стигнат до опасен удар, но последният се забави на точката на дузпата и изгуби топката.

34′

Левски организира отлична контраатака, започнала от Бурабия, който намери Антонио Аниете, но ударът на испанеца от дъгата на наказателното поле бе спасен от Георгиев.

30′

Бабатунде провали добра атака за Левски, след като получи добър пас от Бурабия, но нигерийският нападател загуби топката пред дъгата на наказателното поле.

29′

Вратарят Чворович напуска заради контузия, а на негово място влиза Георгиев.

27′

Жълт картон за Антон Огнянов.

25′

Чудесна контраатака на Ботев! Неделев намери Виана на фланга, бразилецът центрира към точката на дузпата, където Крум Стоянов я засече, но извън целта.

22′

Левски заигра по-спокойно след попадението във вратата на "канарчетата".

18′

Ботев се опита да се върне мигновено в мача, "канарчетата" стигнаха до разбъркване в наказателното поле, осуетено обаче от футболистите в синьо.

16′

ГОООООЛЛЛЛ ЗА ЛЕВСКИ! Невероятно попадение на Прохазка, който с диагонален удар отдясно извън наказателното поле засече топката след центриране на Веселин Минев - 1:0 за Левски!

12′

Левски се настани в половината на съперника в последните минути, а Бурабия опита от дистанция силен удар, който обаче бе блокиран от защитник на Ботев.

10′

Ботев се опита да организира контраатака, която изведе Виана в наказателното поле, който обаче с гръб към вратата си поведе лошо кълбото.

8′

Жълт картон за Антонио Вутов.

5′

Здрава битка за всяка педя терен след първите 5 минути, в които играта е изравнена и се развива основно в средата на терена.

2′

В секундите преди двубоя се появи напрежение между феновете на двата тима, а тези на гостите хвърлиха факла по сините привърженици в сектор "А".

1′

26. Амаду Сукуна 26. Радослав Апостолов

Левски приема Ботев (Пловдив) в дербито от 25-я кръг в Първа лига.

Срещата ще е първа за Николай Митов на "Герена" след завръщането му начело на "сините". Младият специалист дебютира на стадион "Васил Левски" заради дербито с ЦСКА, а после гостува на Берое в Стара Загора.

"Сините" са категоричен доминант в двубоите с "канарчетата" що се отнася до сблъсъците в София. Пловдивчани нямат победа в столицата вече 20 години, а от тях зависи дали днес или в скоро време ще се наруши тази крайно негативна за тях традиция.

Левскарите пък ще се опитат да се откъснат пред ЦСКА в борбата за второто място, който вчера стигна до 1:1 при гостуването си на "Лаута" на Локомотив (Пловдив). Победа за момчетата на Николай Митов днес ще изведе "сините" на 5 точки пред отбора на Стамен Белчев.

Отговорите на всички въпроси ще дойдат след 17,30 часа, когато е началото на двубоя...