Левски отпразнува своя вековен юбилей по подобаващ начин! „Сините" изиграха приятелски мач срещу италианския Лацио, който спечелиха с 3:2. Софиянци осъществиха обрат, след като на почивката изоставаха с 0:2, но намериха начин да стигнат до крайния успех. Разбира се, резултатът на „Васил Левски" тази вечер бе най-маловажното нещо. Трибуните на стадиона бяха почти препълнени, а хиляди левскари се отдадоха на празнично настроение.

Срещата започна при изключителна атмосфера. Над 35 000 зрители бяха заели местата си на Националния стадион и направиха страхотна хореография. В предни позиции за Левски пък започнаха Георги Иванов-Гонзо, Александър Александров-Кривия и Христо Йовов-Бижутера, които поиграха около 15-20 минутки, след което обраха аплаузите на феновете на „сините".

Иначе през първото полувреме на мача очаквано Лацио имаше предимство и успя да стигне до два гола. Младият Тункара откри резултата в 14-ата минута, след като бе изведен отлично от Гаел Кукута. Французинът пък ознаменува отличната си игра с гол в 34-ата минута. Той се разходи из отбраната на „сините", преодоля Пламен Илиев и на празна врата вкара за 0:2. Левски също стигна до две отлични положения за попадение, но с пропуски се отчетоха Валери Божинов и Пламен Крумов, чийто шут от свободен удар профуча покрай вратата.

На почивката играчите на Левски смениха „жълто-червените" екипи, с които играха през първата част, и облякоха титулярните изцяло сини екипи.

Още в 47-ата минута Левски успя да намали резултата. Младокът Станислав Иванов намери Димитър Макриев, който с прецизен шут от 10 метра разпечата италианската врата - 1:2.

Домакините продължиха с натиска и в 58-ата минута Макриев отново се разписа, вкарвайки за 2:2. Нападателят бе точен с много хубав удар от границата на полето, с който не остави шанс на албанския вратар на „орлите". Четвърт час преди края на срещата младият Станислав Иванов се възползва от отлично подаване на Валери Божинов, финтира бранител на Лацио и с левия крак вкара за пълния обрат - 3:2. Минутки след попадението страхотен шанс се откри и пред Валери Божинов, който засече с глава центриране отдясно, но вратарят на Лацио с една ръка изби в корнер. В крайна сметка нови голове не паднаха и „сините" биха с 3:2.

ЛЕВСКИ - ЛАЦИО 3:2

0:1 Тункара (14')

0:2 Какута (34')

1:2 Макриев (47')

2:2 Макрие (58')

3:2 Станислав Иванов (76')

ЛЕВСКИ: Илиев (60' Иванов), Крумов, Старокин, Топузаков (20' Мюлдер), Димов, Ангелов, Боримиров (25' Гаджев), Телкийски (20' Станислав Иванов), Йовов (17' Илия Димитров), Александров (15' Божинов), Георги Иванов (20'  Макриев)

ЛАЦИО: Страхоша, Каванда, Новарети, Сиани, Раду, Андерсон, Минала, Ледесма, Какута, Кейта, Тункара.