Левски завърши наравно 2:2 срещу Флориана в третата си контрола по време на лагера в Малта. "Сините" стигнаха до частичен обрат срещу шестия в местното първенство, след като губеха с 0:2, а през втората част изпуснаха няколко добри положения, с които можеше и да спечелят. Столичани загубиха с 0:3 в първата си проверка на Острова на рицарите от Хибърниънс, а във втората спечелиха със същия резултат срещу австрийския Волфсбергер.

Малтийският тим поведе с 2:0 след голове на Жуниньо Кабрал. Бразилецът се разписа след грешка на Белаид в 12-ата минута, а в 26-ата удвои. "Сините" върнаха едно попадение в 38-ата минута чрез Холмар Ейолфсон. В 66-ата Станислав Костов вкара дебютния си гол за Левски, за да възстанови равенството. В края на срещата хубаво попадение на Нелуц Рошу бе отменено заради спорна засада.

Делио Роси започна с Митрев на вратата, а пред него карето в отбрана оформиха Цветкович, Белаид, Холмар, Горанов. В халфовата линия действаха Панайотов, Прохазка и Жорди Гомес. А тримата в атака бяха Обертан, Вутов и Буш.

Флориана можеше да накаже грешка на "сините" още във 2-ата минута. Гомес не успя да овладее пас на Митрев, топката попадна в Паолучи, който стреля над вратата. В 9-ата минута отново италианецът се озова на добра позиция, но не успя да нанесе добър завършващ удар.

Левски - Флориана 2:2

Левски - Флориана 2:2, Слави Костов с дебютен гол за "сините"

Контролата ще с играе на националния стадион на Малта "Та'Али"

Малтийците откриха резултата в 12-ата минута. Аймен Белаид сгреши и допусна Жуниньо Кабрал да го изпревари при центриране в наказателното поле и да реализира за 0:1.

Девет минути по-късно "сините" бяха близо до изравнителен гол. Оберан намери Буш в наказателното поле. Румънецът нанесе удар, Акпан не се намеси убедително и Холмар Ейолфсон бе близо до това да прати топката във вратата, но нигерийския вратар в последния момент изби в корнер.

В 26-ата минута Флориана поведе с 2:0. Цветкович се подхлъзна и освободи коридор на Паолучи отдясно. Италианецът намери Жуниньо Кабрал, който отново се справи с Белаид и с техничен удар удвои резултата.

В 38-ата минута Левски върна едно попадение. Иван Горанов се пребори за топката в наказателното поле след подаване от свободен удар на Жорди Гомес и намери Холмар. Исландецът от няколко метра прати кълбото в горния десен ъгъл на Акпан с мощен удар.

Иван Горанов: Новите футболисти ще вдигнат класата на Левски

"Готвим се за мачовете с ЦСКА и ги чакам с огромно нетърпение"

В края на полувремето Паолучи можеше да накаже грешка на Божидар Митрев при едно подаване от дълбочина, но загуби баланс и стражът улови удара му.

На полувремето Делио Роси смени почти целия си състав. На терена излязоха следните единадесет: Николай Кръстев, Ивайло Найденов, Холмар Ейолфсон, Георги Ангелов, Аймен Белаид, Нелуц Рошу, Илия Юруков, Роман Прохазка, Жерсон Кабрал, Станислав Иванов и Станислав Костов.

Втората част започна с по-добри действия на Левски. Най-активен за "сините" бе Жерсон Кабрал. Холандецът опита диагонален шут, но Акпан с вещина спаси. В 60-ата минута нигериецът се разтегна максимално, за да спаси нов удар на крилото.

В ответната атака Паолучи излезе очи в очи с Кръстев, но младият страж предвидливо излезе, скъси ъгъла и отрази удара на италианеца.

Делио Роси: Левски опитва да промени начина си на игра, за първенството ще сме готови

"Нормално е да се допускат грешки в защита"

По-добрата игра на Левски даде резултат в 66-ата минута. Тогава Илия Юруков проби в наказателното поле. След съприкосновение с играч на Флориана топката попадна в Станислав Костов, който с хубав удар от дъгата на наказателното поле изравни.

В следващите минута софиянци имаха инициативата, като с няколко добри отигравания се отличи Нелуц Рошу. Левскарите обаче не успяха да създадат реална голова опасност пред Ини Акпан.

В 86-ата хубав гол на Рошу бе отменен заради спорна засада. В заключителните секунди на мача резервата Мартин Петков опита удар извън наказателното поле, но Акпан се справи.

Станислав Костов: Не смятам, че ще имам проблеми с феновете на Левски заради престоя в ЦСКА

"Надявам се да вкарвам и в официалните мачове"