Левски загуби от Олександрия с 1:2 в контрола

Украинци сложиха край на победната серия на Левски в зимните контроли

Селекцията на Петър Хубчев загуби генералната си репетиция преди дербито с ЦСКА

89′

ГОРАНОВ Е ИЗГОНЕН! В последните секунди пък Иван Горанов беше изгонен заради невъздържана проява спрямо главния съдия.

85′

ТИАМ!! Левски беше близо до изравняването  в 85-ата минута. "Сините" отново бяха опасни от статично положение. Тогава Филипе Нашименто центрира остро от фаул, а Хали Тиам беше на сантиметри от това да продължи с глава в мрежата на Олександрия.

75′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:2!! КОСТОВ - ДУЗПА! Вторият в българския шампионат съумя да намали своето изоставане в 75-ата минута, когато реферът на контролата отсъди дузпа. Станислав Костов беше най-настоятелен и получи правото да изпълни наказателния удар. Нападателят с №29 запази хладнокръвие и така сложи край на головата си суша по време на зимната подготовка.

70′

Левскарите не могат да организират качествена контраатака след допускането на гола. Всичко по-интересно за тях приключва някъде пред вражеското наказателно поле.

60′

ГООЛ ЗА ОЛЕКСАНДРИЯ!! ЙЕВХЕН БАНАДА! Вратарят на Левски - Милан Миятович продължи да бъде главно действащо лице в мача. В 58-ата минута №1 на "сините" парира майсторски изстрел отблизо Олексий Дохви. И балканецът обаче нямаше нужните аргументи, за да отърве вековниците от втори гол в 60-ата. Мартин Райнов изпусна младия Максим Задерака при центриране от фланга, който много елегантно с глава прати топката в горния десен ъгъл.

55′

Отговорът на вековниците беше сравнително подобаващ. Дени Алар опита да завърти топката от фаул, като изпълнението му беше на висота, но мина малко над горната греда.

47′

НАМЕСА НА МИЯТОВИЧ! Второто полувреме можеше да стартира по доста разочароващ начин за "сините". Столичани не бяха добре подредени при корнер в 47-ата минута, което позволи на Тимур Стетсков да насочва с глава. Милан Миятович обаче бе взел точната позиция и реагира блестящо.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

Дени Алар създаде проблеми на украинския вратар Юрий Панкив, след като отправи тежък удар от около 20-тина метра и "подпали" неговите ръкавици. Макар и с доста трудности, стражът на Олександрия съумя да улови коженото кълбо.

33′

ГОЛ ЗА ОЛЕКСАНДРИЯ!!АРТЬОМ СИТАЛО! 0:1! Селекцията на Петър Хубчев се оказа догонваща в резултата след 33 минути футбол. Софиянци бяха активизирали голяма част от своите футболисти в атака, която завърши с центриране на Паулиньо. Стражът на Олександрия обаче изби и това даде възможност за бърза контра на украинците. Артьом Ситало се възползва максимално от липсата на Живко Миланов в отбрана и с красиво копване неутрализира намесата на Миятович за 0:1.

25′

Активизацията в редиците на столичани продължи. Капитанът Живко Миланов демонстрира класа и пусна мек извеждащ пас за Стаси Иванов. Нападателят с №99 обаче предпочете първо да овладява коженото кълбо, а след това да стреля, което в крайна сметка се оказа голяма грешка.

21′

Левски пропиля изгодна възможност да осъществи нещо по-специално пред вратата на съперника в 21-ата минута. Паулиньо открадна топката близо до тъчлинията, след което навлезе остро в полето на опонента. Бразилецът обаче се засуети прекалено и след лек допир с крака на Гречишкин падна комично, вдигайки веднага ръце за дузпа.

14′

Здрава битка в центъра на терена, като тежките физически сблъсъци леко отнемат от качеството на футбола в тази контрола.

5′

Тежкото начало за "сините" продължи, като черногорският им страж трябваше да се намесва категорично при тежък шут на Артьом Ситало, който придоби и доста неприятна траектория заради силния вятър в Белек.

3′

Двубоят започна с дълбока преса от страна на Олександрия. Левскарите сериозно се затрудняваха с това да изнасят топката от собственото си наказателно поле, като това доведе и до удар по посока вратата на Миятович. Ударът на Денос Мирошничеко обаче не намери целта.

1′