Левски допусна първа загуба по време на зимната си подготовка в Турция. "Сините" развалиха позитивната си серия, тъй като бяха победени с 1:2 от украинския Олександрия. Селекцията на Петър Хубчев проспа голяма част от проверката, като до 60-ата минута логично губеше с 0:2 след точни изстрели на Ситало и Задерака. Оттам насетне столичани демонстрираха далеч по-голямо качество в своето представяне и намалиха чрез Костов (75") от дузпа. До края грандът можеше да се пребори и за равенството, но няколко сантиметра разделиха Хали Тиам от това да вкара в опразнената врата.

Двама ултраси на Левски задържани, не са им повдигнати обвинения

Транспарантите им са били конфискувани

В последните секунди пък Иван Горанов беше изгонен заради невъздържана проява спрямо главния съдия.

По този начин Левски приключи зимната си подготовка в Турция. За четирите си приятелски мача в южната ни съседка, "сините" регистрираха три победи (3:2 Пюник, 2:1 Рапид Виена и 4:1 Узбекистан U19) и поражение от Олександрия (1:2). Оттук насетне на "Герена" вече изцяло ще мислят за задаващото се голямо дерби с ЦСКА при подновяването на шампионата.

Левски - ФК Олександрия 1:2 (Развой на срещата по минути)

Първа загуба за "сините" в Турция

Любопитното за Олександрия пък е, че през тази зима "жълто-черните" вече надвиха в контроли Ботев (Пд) и Черно море.

Двубоят започна с дълбока преса от страна на Олександрия. Левскарите сериозно се затрудняваха с това да изнасят топката от собственото си наказателно поле, като това доведе и до удар по посока вратата на Миятович. Ударът на Денос Мирошничеко обаче не намери целта.

Станислав Костов: Титлата е реална, ако победим ЦСКА

"Не говорим по темата "Божков"

Тежкото начало за "сините" продължи, като черногорският им страж трябваше да се намесва категорично при тежък шут на Артьом Ситало. Въпросният удар придоби и доста неприятна траектория заради силния вятър в Белек.

Левски пропиля изгодна възможност да осъществи нещо по-специално пред вратата на съперника в 21-ата минута. Паулиньо открадна топката близо до тъчлинията, след което навлезе остро в полето на опонента. Бразилецът обаче се засуети прекалено и след лек допир с крака на Гречишкин падна комично, вдигайки веднага ръце за дузпа.

Активизацията в редиците на столичани продължи. Капитанът Живко Миланов демонстрира класа и пусна мек извеждащ пас за Стаси Иванов. Нападателят с №99 обаче предпочете първо да овладява коженото кълбо, а след това да стреля, което в крайна сметка се оказа голяма грешка.

Роман Прохазка беше обявен за един от трите най-интересни трансфера в Полша

Бившият футболист на Левски ще остави сърцето си на терена

Селекцията на Петър Хубчев се оказа догонваща в резултата след 33 минути футбол. Софиянци бяха активизирали голяма част от своите футболисти в атака, която завърши с центриране на Паулиньо. Стражът на Олександрия обаче изби и това даде възможност за бърза контра на украинците. Артьом Ситало се възползва максимално от липсата на Живко Миланов в отбрана и с красиво копване неутрализира намесата на Миятович за 0:1.

Дени Алар създаде проблеми на украинския вратар Юрий Панкив, след като отправи тежък удар от около 20-тина метра и "подпали" неговите ръкавици. Макар и с доста трудности, стражът на Олександрия съумя да улови коженото кълбо.

Второто полувреме можеше да стартира по доста разочароващ начин за "сините". Столичани не бяха добре подредени при корнер в 47-ата минута, което позволи на Тимур Стетсков да насочва с глава. Милан Миятович обаче бе взел точната позиция и реагира блестящо.

Ръководството на Левски благодари на адвоката, който спечели делото срещу Делио Роси

"Сините" поздравиха адвокат Иво Ивков

Вратарят на Левски - Милан Миятович продължи да бъде главно действащо лице в мача. В 58-ата минута №1 на "сините" парира майсторски изстрел отблизо на Олексий Дохви. И балканецът обаче нямаше нужните аргументи, за да отърве вековниците от втори гол в 60-ата. Мартин Райнов изпусна младия Максим Задерака при центриране от фланга, който много елегантно с глава прати топката в горния десен ъгъл.

Вторият в българския шампионат съумя да намали своето изоставане в 75-ата минута, когато реферът на контролата отсъди дузпа. Станислав Костов беше най-настоятелен и получи правото да изпълни наказателния удар. Нападателят с №29 запази хладнокръвие и така сложи край на головата си суша по време на зимната подготовка.

Левски беше близо до изравняването в 85-ата минута. "Сините" отново бяха опасни от статично положение. Тогава Филипе Нашименто центрира остро от фаул, а Хали Тиам беше на сантиметри от това да продължи с глава в мрежата на Олександрия.

Георги Донков: Ще се радвам стадионът да е пълен на мача с ЦСКА

Асистентът на Петър Хубчев остана доволен от днешната победа на Левски

Така оттук насетне Левски вече изцяло мисли за подновяването на ангажиментите си в шампионата. На 15 февруари, от 14:45 часа, "сините" се изправят срещу своя голям съперник ЦСКА.