Българският шампион Левски се класира за последния четвърти предварителен кръг в Шампионската лига. "Сините" надвиха с 2:0 азербайджанския ФК Баку и след 0:0 в първия мач заслужено продължават напред. Попаденията за тима на Ратко Достанич станаха дело на Христо Йовов и Георги Христов през втората част. Отборът на Левски показа отлична тактическа дисциплина и зарадва феновете, които бяха дошли да подкрепят любимците си, въпреки неспирния дъжд на стадион "Георги Аспарухов".
Срещата започна с лек натиск на "сините", който обаче не доведе до така желания гол. В 6-ата минута Йовов центрира от фаул, след което се получи меле, но защитата на гостите се справи с положението. Четири минути по-късно Живко Миланов проби и падна в полето на Баку. Съдията Йоханесон обаче даде знак играта да продължи. Тимът на Ратко Достанич не успя да натисне съперника в следващите минути. За Баку Перес се отличи с един удар от дистанция. Секунди по-късно и Жоазиньо пробва своя мерник, но и той без резултат.
В 24-ата минута Левски можеше да излезе напред, но Георги Христов и Йовов се разминаха с едно подаване на Зе Соареш, което бе успоредно на голлинията. В следващите минути отново българите бяха по-активни, а дъждът над "Герена" се засили. Шест минути преди края на първата част Седрик Бардон направи поредния пропуск за Левски. След центриране на Йовов в наказателното поле, защитниците на Баку оставиха Бардон непокрит. Френският нападател на "сините" обаче би на метър встрани от вратата. Така в крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. Малко преди края на първата част Жоазиньо напусна принудително терена, като на негово място се появи в игра Дарко Тасевски, който лекуваше контузия през последната седмица.
В началото на второто полувреме ФК Баку създаде най-сериозната си атака. При една контра топката попадна в Султанов, който стреля много силно, но покрай вратата на Петков. В 60-ата минута Зе Соареш пропусна поредното положение за Левски. Йовов центрира отлично с левия крак, а вратарят на Баку - Сисоко увисна. Бразилското крило на Левски обаче не успя да насочи топката в мрежата. След попадението гостите си опитаха да вземат инициативата. Наставникът на азерите Гьоко Хаджиевски пък пусна в игра Муджири и Адамия с цел да освежи тима. В следващите минути играчите на Баку опитаха няколко опасни удари към Георги Петков. В 75-ата добра атака на Левски завърши с хубав удар на Христов от движение, но Сисоко спаси. Десет минути преди края българският шампион стигна до втори гол. Резервата Дарко Тасевски с уникален пас изведе Георги Христов в отлична позиция. Бившият голмайстор на Ботев протегна крак и чукна топката в мрежата, преди вратарят на Баку да се намеси. Така Левски стигна до така важния втори гол. До края гостите от Баку така и не показаха футболни аргументи и Левски заслужено се поздрави с крайния успех.
Шампионът на България ще разбере в петък последния си съперник по пътя към групите на Шампионската лига. Дори и да отпадне в следващата фаза, тимът на Ратко Достанич ще участва в групите на Лига Европа.
Artillery
на 06.08.2009 в 08:36:10 #776Левски е в групите!

peter40
на 06.08.2009 в 08:32:37 #775Кривия е контузен и няма да играе
peter40
на 06.08.2009 в 08:32:12 #774Особено ЗЛ ----------------------- и никакви дузпи на него
веселяк
на 06.08.2009 в 08:31:52 #773Чубака, факт е ,че Лефски игра 14 мача за УЕФА, игра и напролет,СНИМАХА ГО И С ЦИФРОВ АПАРАТ ДАЖЕ muhihihihi ...игра в групите на шЛ... Намига ...АМА К'ВО ОТ ТОВА... не разбирам не разбирам не разбирам добре де, добре ...ОСВЕН ПАРИ ЗА БАТКОВ И чОРНИ... Чуди се Въпрос ...ОТ СПОРТНОТЕХНИчЕСКО ЕСТЕСТВО НЯМТЕ МАч С КОЙТО ДА СЕ ПОХВАЛИТЕ ... добре де, добре ...НЯМАТЕ ИГРАч ЗА КОЙТО ДА КАЖЕТЕ ..,''ТОЯ Е ФУТБОЛИСТ НА ВИСОКО ЕВРО' НИВО''... ...АКО ЗНАЕТЕ КАКВО Е ТОВА СПОРТ ДЕ...И ВИСОКО ФУТБОЛНО ЕВРОПЕЙСКО НИВО... ============================================ АРА ПАК...
....АМА ТОЯ ПЪТ ДА ПОМИСЛИМ...

веселяк
на 06.08.2009 в 08:28:45 #772Чубака ...НЯМАТЕ ИГРАч ЗА КОЙТО ДА КАЖЕТЕ ..,''ТОЯ Е ФУТБОЛИСТ НА ВИСОКО ЕВРО' НИВО''... =========================================================== Само от продажбите на Валери Домовчийски и Ричи Виелицата взехме повече пари.... ======================================== СТИГА ЧУБАКА...
...ЯСЕН СИ МИ...
...РАЗБРАХ ТЕ...
п.п. Виж ми пак поста и се замисли...

пиргос
на 06.08.2009 в 08:28:01 #771petrе,те тия чорбета ни направиха шампиони цска-черно море 1-1,черно море-цска 1-0,май точно миро манолов и данчо юруков вкараха
заслужават подкрепа
пиргос
на 06.08.2009 в 08:26:16 #770ето и моето скромно мнение за батков-най-успешния български президент на отбор-факт,отбора е напълно финансово осигурен,никога не са бавени заплати,обнови стадиона.вярно е чепат характер,но в момента няма друг който да извади пари за левски.по-скоро прави шоу със своите изцепки и интервюта,но е истински левскар.няма друг президент на отбор с 1/4 финал на уефа,шампионска лига и безброй титли и купи.по-скоро изискванията на феновете са прекалено високи за бг стандартите,всички искаме левски да е силен,искаме торес,меси,бензема в синьо,но няма как на този етап
peter40
на 06.08.2009 в 08:24:42 #769309. пиргос | 06.08.2009 ----------------------------------------- и да подкрепяш ЧМ че е пълно с чорбета
веселяк
на 06.08.2009 в 08:24:40 #768пиргос | 06.08.2009 11:14 веселяк,я пак погледни картата и кажи за баланса на острова Много щастлив ирландия и англия са различни острови,бе статистик ===================================== Много добре знаеш за какво говоря...

ricar
на 06.08.2009 в 08:24:17 #7671981/82 Ливърпул - ЦСКА 1:0 КЕШ Значи едва ли е само една в последните 5 мача
Vanko
на 06.08.2009 в 08:21:20 #766Чубака Да бе,отстранихте напиканото Киево/което впоследствие изпадна-но все пак е италиански отбор!/. Честита ви победа и над Баку-заслужена! Ама хаиде нека леФски отстрани Англииски или Испански отбор,или поне да победи Англииски па било в мач "без значение" и тогава да коментираме-как една победа над Ливърпул или друг англииски отбор,видите ли нямала стоиност

пиргос
на 06.08.2009 в 08:18:33 #765перте,билетите са в джоба ми
Sindogrob
на 06.08.2009 в 08:17:58 #764УСПЕХ ДЕРИИИИИИ, ВСИчКИ БЪЛГАРИ ЖЕАЛЕМ ВАшИЯ УСПЕХ

Esox
на 06.08.2009 в 08:17:46 #763Има и грешки в трансферната политика, това си е отколешна слабост в управлението на ВЕЛИКИЯ ЛЕВСКИ! Да се надяваме, че с времето ще събере необходимия му щаб от професионалисти които да вършат тези неща както трябва и да не се налага той да се излага правейки ги сам! Мое мнение!
веселяк
на 06.08.2009 в 08:17:34 #762Чубака, факт е ,че Лефски игра 14 мача за УЕФА, игра и напролет,СНИМАХА ГО И С ЦИФРОВ АПАРАТ ДАЖЕ
...игра в групите на шЛ...
...АМА К'ВО ОТ ТОВА...
...ОСВЕН ПАРИ ЗА БАТКОВ И чОРНИ...
...ОТ СПОРТНОТЕХНИчЕСКО ЕСТЕСТВО НЯМТЕ МАч С КОЙТО ДА СЕ ПОХВАЛИТЕ ...
...НЯМАТЕ ИГРАч ЗА КОЙТО ДА КАЖЕТЕ ..,''ТОЯ Е ФУТБОЛИСТ НА ВИСОКО ЕВРО' НИВО''...
...АКО ЗНАЕТЕ КАКВО Е ТОВА СПОРТ ДЕ...И ВИСОКО ФУТБОЛНО ЕВРОПЕЙСКО НИВО...

peter40
на 06.08.2009 в 08:16:45 #7611302. пиргос | 06.08 --------------------------- ще ходиш ли на мач на морето
пиргос
на 06.08.2009 в 08:16:22 #760на тоя остров,дето е дебаркирал днес дучето,локо сф губи преди 14 години от дери с 0-1
ivansv
на 06.08.2009 в 08:15:39 #759Честито на всички лефскари най-после да отстранят отбор от световна класа , а какво да кажем за моряците какво им предстои с тези холандци никому неизвестни
пиргос
на 06.08.2009 в 08:14:48 #758веселяк,я пак погледни картата и кажи за баланса на острова
ирландия и англия са различни острови,бе статистик 
Esox
на 06.08.2009 в 08:12:57 #757Оле, е, хайде сега! Има много грешни решения. Например смените на тренерите в последната година, Мъри с Вуцката, после ни в клин, ни в ръкав Вуцката с Кокала... грешки са решенията му да се изцепва пред медиите и да ръси простотии, така само налива масло в огъня на войната между журналистите и феновете от двата лагера... а това никому не е нужно! Мое мнение!!!