Българският шампион Левски се класира за последния четвърти предварителен кръг в Шампионската лига. "Сините" надвиха с 2:0 азербайджанския ФК Баку и след 0:0 в първия мач заслужено продължават напред. Попаденията за тима на Ратко Достанич станаха дело на Христо Йовов и Георги Христов през втората част. Отборът на Левски показа отлична тактическа дисциплина и зарадва феновете, които бяха дошли да подкрепят любимците си, въпреки неспирния дъжд на стадион "Георги Аспарухов".
Срещата започна с лек натиск на "сините", който обаче не доведе до така желания гол. В 6-ата минута Йовов центрира от фаул, след което се получи меле, но защитата на гостите се справи с положението. Четири минути по-късно Живко Миланов проби и падна в полето на Баку. Съдията Йоханесон обаче даде знак играта да продължи. Тимът на Ратко Достанич не успя да натисне съперника в следващите минути. За Баку Перес се отличи с един удар от дистанция. Секунди по-късно и Жоазиньо пробва своя мерник, но и той без резултат.
В 24-ата минута Левски можеше да излезе напред, но Георги Христов и Йовов се разминаха с едно подаване на Зе Соареш, което бе успоредно на голлинията. В следващите минути отново българите бяха по-активни, а дъждът над "Герена" се засили. Шест минути преди края на първата част Седрик Бардон направи поредния пропуск за Левски. След центриране на Йовов в наказателното поле, защитниците на Баку оставиха Бардон непокрит. Френският нападател на "сините" обаче би на метър встрани от вратата. Така в крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. Малко преди края на първата част Жоазиньо напусна принудително терена, като на негово място се появи в игра Дарко Тасевски, който лекуваше контузия през последната седмица.
В началото на второто полувреме ФК Баку създаде най-сериозната си атака. При една контра топката попадна в Султанов, който стреля много силно, но покрай вратата на Петков. В 60-ата минута Зе Соареш пропусна поредното положение за Левски. Йовов центрира отлично с левия крак, а вратарят на Баку - Сисоко увисна. Бразилското крило на Левски обаче не успя да насочи топката в мрежата. След попадението гостите си опитаха да вземат инициативата. Наставникът на азерите Гьоко Хаджиевски пък пусна в игра Муджири и Адамия с цел да освежи тима. В следващите минути играчите на Баку опитаха няколко опасни удари към Георги Петков. В 75-ата добра атака на Левски завърши с хубав удар на Христов от движение, но Сисоко спаси. Десет минути преди края българският шампион стигна до втори гол. Резервата Дарко Тасевски с уникален пас изведе Георги Христов в отлична позиция. Бившият голмайстор на Ботев протегна крак и чукна топката в мрежата, преди вратарят на Баку да се намеси. Така Левски стигна до така важния втори гол. До края гостите от Баку така и не показаха футболни аргументи и Левски заслужено се поздрави с крайния успех.
Шампионът на България ще разбере в петък последния си съперник по пътя към групите на Шампионската лига. Дори и да отпадне в следващата фаза, тимът на Ратко Достанич ще участва в групите на Лига Европа.
El Marcone
на 06.08.2009 в 09:54:37 #816Злобиле много лесно ще те познаем какъв си.Имаш 2 опцийки.Едната е да слушаш химна на Шампионската лига на живо,другата да си ТВ зрител псуващ можещите да го слушат на живо
злобул
на 06.08.2009 в 09:54:23 #815охо , май няма шанс да се паднем със залцбург , защото сме различен поток , поне така мисля . възможни са дебрцен , шериф, вентспилс , апоел и някакъв израелски
веселяк
на 06.08.2009 в 09:53:27 #814MAKAROV, И ТИ ЛИ ПОЧНА ДА ВДИГАШ ПАМЕТНИК НА БАТКОВ...

веселяк
на 06.08.2009 в 09:52:52 #813Ае ГЛУПАВ, ти верно си МНОГО ПРОСТ...

злобул
на 06.08.2009 в 09:52:17 #812абе ей лапета , когато аз съм ходил на мачове на левски , вие сигурно не сте били даже проекти още .
Oho Boho
на 06.08.2009 в 09:51:43 #811Грух, особняк е тоя пич. От Бургас е и върл антикокалист.
Ние сме масова публика и всякакви ги има.
Ако играем със Залцбург току що навих булката да сме там. За Дебрецен, много криво с пътя се получава. Останалите са просто невъзможни по него време дестинации. Но за първия мач в групите съм в София на линия. 
веселяк
на 06.08.2009 в 09:50:55 #810Elber
на 06.08.2009 в 09:50:50 #809Левски и Байерн отново газят вселената
Левcки
на 06.08.2009 в 09:48:30 #808MAKAROV,Тоя е толкова левскар,колкото Аляска е руска.
Алкохолът и картите и на царете не помагат.

fen_bg
на 06.08.2009 в 09:46:38 #807оле ако поста ти е за мен мога да ти кажа че си тък като манастирска джапанка.от левски съм бе кавал и питам щото го чух току що.
MAKAROV
на 06.08.2009 в 09:45:08 #806злобул | 04.08.2009 17:26 С Батков няма да я бъде. Очаквам голово равенство в София и срамно отпадане. Готов съм да заложа Вартбурга, коня на тате и 7-те овце на майка, че с Батков президент ще се орезилим. Батков, махай се от Левски. Боклук!
=================================================
Горе долу това беше (цитирам по памет) мнението на Злобул преди мача!

fen_bg
на 06.08.2009 в 09:42:30 #805по бтв казах че от поставените цюрих ще смени шериф?
Йо-хо-хо
на 06.08.2009 в 09:42:26 #804The Phenom | 06.08.2009 12:40 Левски вече е в групите на Шампионската лига! ==== Мададда същото като с Розенборг преди две лета ...

Oho Boho
на 06.08.2009 в 09:41:00 #803Пичове, не отваряйте вътрешни фронтове.
Важното е, че Великия Левски вече е групи, дано бъдат на ШЛ. Отборът видимо се подобрява от мач на мач. Показахме че имаме и качествени резерви. Гонзо умее да нахъсва. Ратко е добър тактик. За еврокибиците, без коментар. Сърчицата днес са им свити от тези полуаматьори като пред мач с Велиикя Левски.

The Phenom
на 06.08.2009 в 09:40:35 #802Левски вече е в групите на Шампионската лига!
Пийте, левскари, не спирайте! 
Левcки
на 06.08.2009 в 09:34:11 #801Оle,Е много ясно,те само злобулите му са няколко.На латиница,на кирилица,с добавка 111 и не знам там още какво.Не е лесно да помниш явно десетки имейл адреси и пароли.Както знаеш даже магистралното Мадленче понякога тотално се обърква.

The Scorpion
на 06.08.2009 в 09:30:12 #800Истината е че Левски е в групите !
А угояването продължава,защото Коледа е след 5 месеца
Левcки
на 06.08.2009 в 09:29:48 #799Оle,Тоя злобул плюеше по Батков защо бил сменил Кокала,а сега разправя,че Кокалът бил бездарен.Мирише около тоя,ще знаеш.

злобул
на 06.08.2009 в 09:26:51 #798ей оле , говняр с говняра ти , ходи се прегледай , че нещо май си изтрещял .
хурo
на 06.08.2009 в 09:25:16 #797Майоре, не се занимавай с тия злобни и завистливи недоносчета........
