Българският шампион Левски се класира за последния четвърти предварителен кръг в Шампионската лига. "Сините" надвиха с 2:0 азербайджанския ФК Баку и след 0:0 в първия мач заслужено продължават напред. Попаденията за тима на Ратко Достанич станаха дело на Христо Йовов и Георги Христов през втората част. Отборът на Левски показа отлична тактическа дисциплина и зарадва феновете, които бяха дошли да подкрепят любимците си, въпреки неспирния дъжд на стадион "Георги Аспарухов".
Срещата започна с лек натиск на "сините", който обаче не доведе до така желания гол. В 6-ата минута Йовов центрира от фаул, след което се получи меле, но защитата на гостите се справи с положението. Четири минути по-късно Живко Миланов проби и падна в полето на Баку. Съдията Йоханесон обаче даде знак играта да продължи. Тимът на Ратко Достанич не успя да натисне съперника в следващите минути. За Баку Перес се отличи с един удар от дистанция. Секунди по-късно и Жоазиньо пробва своя мерник, но и той без резултат.
В 24-ата минута Левски можеше да излезе напред, но Георги Христов и Йовов се разминаха с едно подаване на Зе Соареш, което бе успоредно на голлинията. В следващите минути отново българите бяха по-активни, а дъждът над "Герена" се засили. Шест минути преди края на първата част Седрик Бардон направи поредния пропуск за Левски. След центриране на Йовов в наказателното поле, защитниците на Баку оставиха Бардон непокрит. Френският нападател на "сините" обаче би на метър встрани от вратата. Така в крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. Малко преди края на първата част Жоазиньо напусна принудително терена, като на негово място се появи в игра Дарко Тасевски, който лекуваше контузия през последната седмица.
В началото на второто полувреме ФК Баку създаде най-сериозната си атака. При една контра топката попадна в Султанов, който стреля много силно, но покрай вратата на Петков. В 60-ата минута Зе Соареш пропусна поредното положение за Левски. Йовов центрира отлично с левия крак, а вратарят на Баку - Сисоко увисна. Бразилското крило на Левски обаче не успя да насочи топката в мрежата. След попадението гостите си опитаха да вземат инициативата. Наставникът на азерите Гьоко Хаджиевски пък пусна в игра Муджири и Адамия с цел да освежи тима. В следващите минути играчите на Баку опитаха няколко опасни удари към Георги Петков. В 75-ата добра атака на Левски завърши с хубав удар на Христов от движение, но Сисоко спаси. Десет минути преди края българският шампион стигна до втори гол. Резервата Дарко Тасевски с уникален пас изведе Георги Христов в отлична позиция. Бившият голмайстор на Ботев протегна крак и чукна топката в мрежата, преди вратарят на Баку да се намеси. Така Левски стигна до така важния втори гол. До края гостите от Баку така и не показаха футболни аргументи и Левски заслужено се поздрави с крайния успех.
Шампионът на България ще разбере в петък последния си съперник по пътя към групите на Шампионската лига. Дори и да отпадне в следващата фаза, тимът на Ратко Достанич ще участва в групите на Лига Европа.
peter40
на 06.08.2009 в 10:21:57 #856бил ти състудент
злобул
на 06.08.2009 в 10:21:47 #855всички здраво мислещи левскари ни е ясно какъв човек е и батков . тоя не се радва на влизането на левски в групите токлова , колкото на парите които ще вземе , справка - предишното влизане когато беше излъгал футболистите с премиите , а оттам дойде и отпадането от тампере . и когато левски трябваше да дръпне пред всички бг-отбори , той тотално се срина . за ината на мустакатия да държи кокала почти година , няма да говоря . добре , че герб взеха власта иначе беше готов да ни продаде и на турците . ето това е батков
Левcки
на 06.08.2009 в 10:21:19 #854СУПАТА-ЦСКА!!! Регистриран на: 15.01.2008, 12:05 Пуснато на: 28.03.2008, 20:22 УМЕРЕН ВСИЧКО С ВРЕМЕТО СИ. ЩЕ СТАНЕМ НА АМБИЦИОЗЕН МИЛИАРДЕР. ДОГОДИНА ПОЛУФИНАЛ.)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ТРИЙСЕТ И ЕДНО НОМЕР ЕДНО!!! САМО ЦСКА!!!

Йо-хо-хо
на 06.08.2009 в 10:20:26 #853Оle - Ти моя снимка си виждал ве ... С Роналдиньо ...
Левcки
на 06.08.2009 в 10:20:24 #852веселяк Регистриран на: 18.04.2006, 11:46 Пуснато на: 14.03.2008, 08:57 Абе вие се ебвате, .... ....ама ЦСКА , ше влезе с гръм и трясък в групите ...и ще мачка наред, разни там ,набедени за грандове.

peter40
на 06.08.2009 в 10:19:40 #851Оле обади ми се Личев да му давам ли нещата
sir_alex*
на 06.08.2009 в 10:17:09 #850аз съм за Дебрецен...Левскарите познават добре обстановката в Унгария,пък и нивото на унгарският футбол не е кой знае какво

Йо-хо-хо
на 06.08.2009 в 10:16:25 #849Оle - Благодаря , добре !
злобул
на 06.08.2009 в 10:16:14 #8481440. Oho Boho | 06.08.2009 13:11 За Мъри в момента е затворена страница за Великия Левски. Отборът си има треньор който тактиката му е ясна. Има и страхотен мотиватор в лицето на Цар Гонзо 15-ти Велики. След някоя и друга година, палачинката може и да се обърне и Стоилов да се върне. Но не и сега! ================================== о малките деца вече научиха тактиката на мъри , затова и последния му сезон в левски беше отчайващ ............направи от очевидно трагичните чорбари герой с тези 16 точки и така нататък , да не говорим , че не взе едно дерби
El Marcone
на 06.08.2009 в 10:15:23 #847От възможните противници единствено биха ни затруднили Ред Бул Залцбург (Австрия).Но пък само като чуем че са червени и.....
.Иначе щом Баждека ще е на жребия очакваме Вентспилс (Латвия) или Дебрецен (Унгария) 
sir_alex*
на 06.08.2009 в 10:14:51 #846добре злобул смятай за к'во говорим
Щом ЦК с Л.Пенев-Супчо,загубиха с 0:2 вечното дерби от "гениалният" Кокал смятай на к'во ниво е ЦК
ахьахьхаьхахьахьхахьхаьхахьхаьха
Oho Boho
на 06.08.2009 в 10:13:10 #845Алчейда, пак плаче.
Феликс Фелипе Алмейда (нападател):
„От УЕФА са виновни. Питайте тях защо съдиите се отнасят така към нас. Пращат ме в нокдаун, а реферът просто гледа. След това УЕФА не предприема нищо. Затова се получи това. Смачкват ни психологически. Знаехме, че играем срещу силен отбор. Бяхме готови, но понякога не е лесно да спечелиш. Играта не ни спореше. Всичко вървеше наопаки, а и съперникът не направи грешки. Трябва още да работим. Нещата не могат да се получат от нищото толкова бързо. Аз лично съм доволен от представянето си. Имаше и ситуации, които можех да отиграя по-добре. Сега имаме шансове да влезем в лига Европа. Трябва обаче да коригираме грешките си".
Александър Сойич (полузащитник):
"Нищо не ни се получи в този мач. Трудно ми е да кажа защо стана така. Много съм разстроен, защото имахме възможност да стигнем далеч".
Фабио Луиш Рамим (полузащитник):
„Не успяхме да покажем нашата игра. Причините за това ще ги изясним по-късно. Левски спечели заслужено. Те бяха по-силни. Жалко, че загубихме по този начин”.
Вадим Борец (защитник):
„Не играхме толкова лошо, що се отнася до защитните действия. Като цяло действахме стабилно, но две грешки зачеркнаха всичко”.
веселяк
на 06.08.2009 в 10:12:20 #844Чубака, МАНИ ЛУПИ, СЕГА ГОВОРИМ ЗА БАТКОВ И ЛЕФСКИ...

Йо-хо-хо
на 06.08.2009 в 10:11:48 #843Мдааа , след толкоз години срам от скиори, тракториисти и пчелари гуведата незнаят даже как да се зарадват ...
The Scorpion
на 06.08.2009 в 10:11:47 #842веселяк Като за човек с такъв ник си доста злобен,заблуда на съперника а ?
Вчера гледа ли мача ,стиска ли палци за резаците 
Oho Boho
на 06.08.2009 в 10:11:46 #841За Мъри в момента е затворена страница за Великия Левски. Отборът си има треньор който тактиката му е ясна. Има и страхотен мотиватор в лицето на Цар Гонзо 15-ти Велики. След някоя и друга година, палачинката може и да се обърне и Стоилов да се върне. Но не и сега!
веселяк
на 06.08.2009 в 10:10:43 #840ГруХ-ГруХ | 06.08.2009 13:09 Топколизеца и мъжка секретарка на Лупи биСеляка почнал да вади "компромати"!!! ====================================== НЕ ВАДЯ КОМПРОМАТИ, А СЛЕДЯ РАЗВИТИЕТО НА ЛУДОСТА В ИНДИВИДИ КАТО ТЕБ.
...МАКАРОВ Е В ПО-ЛЕКА ФАЗА...

веселяк
на 06.08.2009 в 10:08:25 #839MAKAROV | 07.05.2008 15:27 SoNoR, България не е за Мъри Удивителна За да просперираш в България трябва да си перде и леееко нахален, от сорта на Вуцата, вашия Стойчо и т.н. Мъри е работлив и скромен човек, но скромните хора не могат да виреят в държава като нашата, това не е само във футбола, а навсякъде. Сигурен съм, че Мъри ако поеме някой отбор като Маритимо или Витория Сетубал ще има успех, желая му го от все сърце! ================================ МАКАРОВ, Ч КАЖИ РАТКО, МНОГО ЛИ Е НАХАЛЕН....
....МЕН МИ СЕ ВИДИ ПО-КРОТЪК И ОТ МЪРИ...

Oho Boho
на 06.08.2009 в 10:07:16 #838Тази вечер станаха ясни евентуалните съперници на българския шампион Левски в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. „Сините”, които днес нямаха проблеми срещу ФК Баку, ще бъдат поставени в жребия, който ще се тегли в петък. АПОЕЛ Никозия хвърли голямата бомба тази вечер, отстранявайки сръбския гранд Партизан Белград с общ резултат 2:1. Партизан се наложи с 1:0 като домакин днес, но това се оказа крайно недостатъчно, за да се класира за следващата фаза на турнира. Молдовският Шериф Тираспол също изненада с представянето си и успя да отстрани Славия Прага благодарение на гола си на чужд терен. Двубоят в чешката столица приключи при резултат 1:1, което даде предимство на молдовския тим. Латвийският Вентспилс загуби от кошмара на Левски БАТЕ Борисов с 1:2, но въпреки това успя да отстрани белорусите, след минимална победа с 1:0 в първия мач преди седмица. Залцбург (Австрия) и Дебрецен (Унгария) са другите два тима, които допълват групата с непоставени тимове в потока на Левски. Ето и с пълния списък: Поставени: ЛЕВСКИ (България), Олимпиакос (Гърция), Копенхаген (Дания), Махаби Хайфа (Израел), Цюрих (Швейцария). Непоставени: АПОЕЛ (Кипър), Шериф (Молдова), Вентспилс (Латвия), Дебрецен (Унгария), Залцбург (Австрия)
sir_alex*
на 06.08.2009 в 10:07:01 #8371424. Oho Boho | 06.08.2009 13:04 Злобул, пет са евентуалните противници. Сутринта на няколко места четох, че и Залцбург са сред тях ===================================================== Залцбург се качват при поставените,а дори да не са шанса да играем с тях е не повече от 20 - 25 %