Премиерът Бойко Борисов коментира темите с проверките в лотарийните компании и проектозакона за хазарта. Той изрази недоумение защо се намесва футболен клуб Левски.
"Левски ще го има винаги", заяви Борисов. Утре той ще се срещне с фенове на "сините".
Ето какво каза премиерът днес пред медиите:
"Създава се едно много грешно впечатление. Къде с умисъл или незнание, не знам... В публичното пространство вървят едни странни заключения. На моето бюро има доклад от Агенцията за дължавен и финансов контрол. Адресирано е до финансовия министър и главнния прокурор. Той е от много страници. Това е официален доклад. Касае разлика за плащане на такси за стотици милиони. Прегледах го внимателно, има много фирми. Няма да ги коментирам като имена. Никъде в доклада не пише за футболен клуб Левски. Сега прокуратурата проверява доклада. Редно ли беше този доклад да бъде прибран и скрит? Къде виждат в този доклад физическо лице, да не говорим футболен клуб? Аз утре ще се видя с желаещите, така или иначе се виждам с всики. Аз съм левскар, всички знаят. И то болен левскар. Трябва ли, когато дойде този доклад, защото мога да си помисля нещо, да го скрия? За каква национализация и одържавяване става въпрос? Ако е вярно това, значи не са платени стотици милиони лева такса. Проверката в хазарата продължава. Дали е виновна комисията, дали хора ще бъдат осъдени, ще видим. В момента всички работят на пълни обороти.
Изведнъж започват някакви срещи с фенове, някакви предупреждения... За какво? Че не съм скрил доклада ли? Ако някой не си е платил таксите - фирмата си е негова. Къде е одържавяването? Къде е национализацията? Какви са тези думи? Или бизнес, през който са минали близо 3 милиарда, трябва да бъде непроверяван? Или да не плащат данъци и такси?
То се обвързва и със Закона за хазарта, който ние отдавна искаме да променим. Този доклад има пресечна точка с това, което се предлага в парламента. Ако се стигне до гласуване от мнозинството, изрично трябва да се впише, че не може да се дава на концесия. Трябва да бъде в забранителния списък за приватизация. Да е абсолютно сигурно, че освен държавата, никой друг няма да се занимава с тази дейност. Защото това е второто, което се опитват да го направят - че едва ли не друг играч или играчи трябва да се вкарат в този бизнес. Изрично това трябва да бъде описано.
Ако този доклад е верен - много хора ще имат проблем. Ако не е верен - няма от какво да се безпокоят. Сега е дошло времето на тази проверка. Къде е свързан Левски? Левски го е имало и преди мен, и след мен, и преди Божков, и след Божков. Винаги ще го има! Никой не може да пипне на някого фирмата. Но ако не плащат таксите - взима се лиценза. Само това, нищо друго".
strange-sheriff
на 23.01.2020 в 10:06:25 #20SS LEVSKI на 23.01.2020 в 11:45:44#16 Колкото и ГГ обича отобра.Закри ги >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Ами, да. Точно, защото обича отбора си (кой не обича собствената си фирма) той закри ЦСКА и набута в дома му собствения си отбор. Даже не си направи труда да извърши най-елементарните действия, които поне малко да съхранят честта на закрития. А Божков го направи. Плати 19 милиона за да не припознават левскарите чужд клуб и да се посрамят завинаги.
hufu
на 23.01.2020 в 10:04:01 #19Подуянците какво мучат, Сигналът за това , че се толерират едни хазартни фирми не идва от Ганчев, макар, че сто процента е знаел, а идва от Найденови. Има го официално, че той подава официално сигнал в прокуратурата преди месец и обявява , че е заплашван. Ако не беше този сигнал, още държавата щеше да си затваря очите. Да не мислите , че Горанов и Борисов 5 години не са знаели, че един милиардер си спестява десетки милиони годишно от такси и не са могли с един закон да сложат справедливост, ама сега няма как да продължават да се правят на ни чул ни видял. От тук нататък се променят, нещата и вече ще трябва да плащат като държавното тото. Този човек освен хазартни фирми има и десетки други за строителство и други неща, но поставя условие, че ако не му оставят билетчетата няма пари за лефски
strange-sheriff
на 23.01.2020 в 10:00:38 #18ejko на 23.01.2020 в 11:37:58#7 Шериф, ти на тъп ли се правиш? Комисията е намалила таксите на черепа, понеже той държи комисията (това го знае цяла България). Тук се говори за корупция в чудовищни размери! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> стругар, за разлика от теб и баща ти, който е същия плебей като теб , както и дядо ти, аз съм човек с икономическо и юридическо образование. И когато някой ми говори за корупция (евентуално подкуп или друго от този вид престъпление), следва да ми говори именно за тях, а не за неплащане на такси. Защото това е нещо съвършено различно.Деянието е различно, текстовете в НК са различни и се регулира по съвсем различен начин. Тиквата нека говори за подкуп, ако му стиска. Щото, ако не може да го докаже(а той не може) , ще го осъдят за клевета, както го осъди Йончева, но в конкретния случай искът няма да е за 5 хил., а за 5 млн, а може и повече.
Akademik
на 23.01.2020 в 10:00:38 #17RECORD-а е проблема
ето,
цскатиресофия( Ловеч) сега искат да купят RECORD-а на цска(София)
ама не става
Може да се сдела друг Левски и ще го има,ама RECORD
2016та сделаха манджата цскатиресофия(никой не знае от къде са
,а не се и изписва от топспорт-София)
имат некъв RECORD
завалиите
ФК Лафка Подуенска
на 23.01.2020 в 09:54:07 #16SS LEFSKI, Нали, когато я създаваха тази Лига се допитаха до ВСИЧКИ, включая вашата Столетна кралица на среброто, дали са съгласни да се направи такова нещо. ВСИЧКИ гласуваха "ЗА". Сега мрънкате, като девици за кОр.
Погледнете се бе "МОРАЛИСТИ"....
hufu
на 23.01.2020 в 09:53:24 #15За 11 месеца, казаха че разходите за подуянци били 19 милиона От ЛЕ спечелиха 200 хиляди, не си спомням да са продали някой звезда в гранд, а от билети и фен принадлежности не са взели повече от милион, даже това е силно завишено. От телевизионни права пак слагаме половин милион и в края като се тегли чертата Лефски позорен 19 милиона разходи и около 2 милона приходи
Е дали ще има нормални хора да ги дават , ако не им спестяват по 200 милиона от другаде
vladang
на 23.01.2020 в 09:52:34 #14Ма защо мене пък не другият. Защото бяхте комунистическо изкуствено създадено копие, с което никой не иска да го свързват. Даже и Жожето.
strange-sheriff
на 23.01.2020 в 09:49:15 #13Когато прати Локо София във В група за 1 милион дългове, в същото време Левски са били с 30 милиона и още си седят в ефбет лига >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> стругар, санкция се налага не за наличие или според размера на задълженията, а за тяхното необслужване в предвидените от закона форма и срокове. "Левски" не е фалиран, защото няма неудовлетворена претенция, която да доведе до производство по несъстоятелност , завършващо с такова съдебно решение. И това е заслуга на Васил Божков, който е бил достатъчно коректен спрямо клуба за да не отиде на вариант "ликвидация", както и достатъчно заможен да може да си го позволи. За разлика от един друг псевдо-заможен, който умишлено фалира клуба, защото дори не може да си помисли да извади 19 милиона за по-малко от една година.
SS LEVSKI
на 23.01.2020 в 09:48:20 #12Защото не можаха да спасят ЦСКА и сега всички стискат палци да ги последват и други.Ама ......
SS LEVSKI
на 23.01.2020 в 09:45:44 #11Колкото и ГГ обича отобра.Закри ги за 38 милиона,а можеше да ги разсрочи и за 8 милиона премести Литекс в София и сега вика много обичам отбора и това е ЦСКА.Тате каза,че ще ми купят колело ама друг път.
hufu
на 23.01.2020 в 09:43:37 #10Е защо не намериха някой и на тях да им покрие дълговете от 1 милион и да ги спасят. Защо някой трябва да спасява лефски , а не локото. Той и Батков искаше да се махне, и Русев искаше да се махне, ама все им докарваха нов и нов. Гигов искаше да се махне, както искаха да се махнат и пернишките боклуци , ама нито за ЦСКА , нито за Локото се застъпи, а им прати баба дора
armeiski
на 23.01.2020 в 09:40:45 #9Търкайте билетчета, говеда, че са на свършване. Оставете си по едно за спомен. А едно сложете в рамка в Залата на славата у Подуяне. После марш на бръснар, че утре сте на важна среща
SS LEVSKI
на 23.01.2020 в 09:40:32 #8Бил Левскар.Само думи и нищо повече.Създадоха ново първенство и нови правила да може Литекс да пристигне триумфално в София и сега и няма от къде да се дадът пари за Българска Армия и държавата се чуди от къде да ги вземе да може ОРАНЖЕВИТЕ да имат стадион.Да не забравяме и трибуна МОЦИ. Левскар БИЛ.Какъв левскар си ти?
vladang
на 23.01.2020 в 09:39:06 #7Аз съм болен от Ловеч. Преместих се в София за по-добро, да си оправя маркетинга, ма нищо не са получи. Къде виждат, че е ЦСКА, ни знам. Ний до Уефата писахме много ясно-нямаме нищо общо с Цска. Даже за по-разбираемо на другите клиенти от психиатрията сложихме голямо ТИРЕ. Ай, със здраве, че ГейУол-ът вече е загрял, парното вътре дъни. Бензинът аз си го плащам, взимам го на едро от някъв си Петрол.
ejko
на 23.01.2020 в 09:37:58 #6Шериф, ти на тъп ли се правиш? Комисията е намалила таксите на черепа, понеже той държи комисията (това го знае цяла България). Тук се говори за корупция в чудовищни размери!
strange-sheriff
на 23.01.2020 в 09:35:51 #5Платецът плаща таксите такива, каквито ги е определила държавата. Не е негова работа да коментира, дали таксата е малка, голяма,справедлива, несправедлива. Той трябва да плаща това, което му се поиска. Платено ли е? Платено е. Ако има проблем и на някой му се е сторило (или пък сега е решил да го представи по такъв начин), че таксите са определени неправилно, следва да се обърне за предглед на работата на оправомощените да определят таксите съответни държавни служители. И да им се потърси отговорност на тях и на техните началници. А, сега да видим, кой е висшестоящият началник на тези държавни служители...?
hufu
на 23.01.2020 в 09:35:43 #4На никой ле не му направи впечатление какво каза Божков ... Обади ми се ББ и ми каза вземай лефски, аз няма да ги везмам
Утре ще се обади на друг и ще каже, Божков вече не ги иска , вземай ги
19 милиона били дадени от хазартаната фирма за отбора от подуяне само за 11 месеца
а това е под 10% от това което държавата им е опростила
спестяваш 200, даваш 20
е как няма да има желаещи
ejko
на 23.01.2020 в 09:35:41 #3Пешата, присъщо на лефскарите освен пословичното тъпоумие, е и неблагодарността... А за другите говориш страшни неистини, човек... опомни се!
hufu
на 23.01.2020 в 09:30:52 #2Това го знаем и без да ни го казваш
Отбор на който държавата му намира собствениците и му плаща данъците, няма как да изчезне
и добре ни забавлява, не може да се отрече ...
Когато прати Локо София във В група за 1 милион дългове, в същото време Левски са били с 30 милиона и още си седят в ефбет лига
peshata
на 23.01.2020 в 09:30:52 #1Като не е минала проверката, тогава защо вкарваш законопроект за национализация Тикво долна..??? Левскар бил... ама друг път. Играе заедно с пеевски и гнома.. На единия му строи стадион в центъра нарушавайки всякакви правила и закони и му купи емблема.. На другия му разчиства конкуренцията.. Тиквата е нагло долно мръсно животно и не е никакъв Левскар!