Отборите на Венецуела и Арженитна завършиха наравно 1:1 в квлификационен мач за Мондиал 2026.

В 13-ата минута Николас Отаменди даде преднина за гостите. След центриране от пряк свободен удар стражът на домакините изби топката и след рикошет тя се озова в краката на десния бранител, който я мушна в празната врата.

Изравнителното попадение падна в 65-ата минута. Тогава Сотелдо центрира отляво и Саломон Рондон заби топката с глава във вратата на Джеронимо Рули, който пази за Аржентина.

Мачът се игра при силно наводнен терен, което допълнително затрудни футболистите на двата отбора.

За Венецуела това е 5-о равенство от 9 изиграни мача в квалификациите, докато Лионел Меси и компания завършиха наравно за първи път в пресявките за Световното първенство .