Нюуелс олд бойс победи шампиона Банфийлд с 2:1 в среща от 6-ия кръг на аржентинското първенство. Всички голове паднаха в последните 25 минути на мача, като резервата Кристиан Нунес и нападателят Хоакин Богосян бяха точни за Нюуелс, а Рубен Рамирес върна един гол за гостите.

При победа Банфийлд можеше да оглави класирането, но сега е на две точки след лидерите Колон и Годой Крус, които водят в таблицата с по 12 точки. Грандовете Ривър Плейт и Бока Хуниорс продължават с неудачното си представяне от началото на сезона и се намират в долната половина на таблицата.

Ривър стигна до 1:1 при гостуването на Химнасия-Ла Плата и заема 16-о място в класирането. Бока Хуниорс също направи 1:1 у дома срещу Естудиантес и с точка повече от Ривър Плейт е на 12-о място. Всички мачове в Аржентина този уикенд започнаха с минута мълчание в памет на жертвите от земетресението в съседен Чили.

Арсенал - Чакарита Хуниорс - 0:3

В класирането води Колон (Санта Фе) с 12, следван от Годой Крус 12 (по-лоша голова разлика), Велес и Индепендиенте по 11 и други.