Бока Хуниорс и мексиканския Толука се класираха за 1/8-финалната фаза на турнира за Купа Либертадорес.

В последните си мачове в предварителните групи Бока Хуниорс се разправи като домакин пред 35 000 зрители с боливийския Боливар, побеждавайки със 7:0. В Толука едноименният мексикански тим победи с 3:0 Сиесиано от Перу.

С по две попадения за победата на Бока Хуниорс се отличиха Родриго Паласио, който бе точен в 32-та и 45-та минута, и Бруно Мариони, вкарал в 70-та и 86-та минута. По един гол добавиха Мартин Палермо (38-та от дузпа) и Хесус Датоло (58-та). Автогол си отбеляза Карлос Тордоя (51-та минута).

Отличен мач за Бока Хуниорс изигра преотстъпеният от Виляреал Хуан Роман Рикелме, който изработи първите две попадения за отбора си.

Карлос Моралес реализира две от головете за Толука при домакинската победа с 3:0 над Сиенсиано. Моралес бе точен в 32-та минута от дузпа и в 48-та. Едно попадение добави Висенте Санчес в 70-та минута.

1/8-финалите в турнира са на 2 и 9 май при разменено домакинство.