КРАЙ НА МАЧА! ГЕРМАНИЯ ТРИУМФИРА ЗА ПЪРВИ ПЪТ С КУПАТА НА КОНФЕДЕРАЦИИТЕ!

Германия триумфира за първи път в историята с Купата на конфедерациите!

Алексис Санчес изпълни 20-метров свободен удар, но топката попадна в ръцете на Тер Щеген.

Пет добавени минути на редовните 90.

90′

Горецка е заменен от Зюле

89′

Нови сблъсъци на терена! Емре Джан провокира съперника, след като задържа топката в краката си след съдийския сигнал. Стигна се до меле в центъра на терена. Всичко бързо бе осуетено.

89′

Жълт картон за Клаудио Браво

89′

Жълт картон и за Емре Джан

88′

Само две минути делят Германия от златото!

83′

Невероятна възможност за Чили! Влезлият преди минути Сагал опита удар от близка дистанция, но топката премина много над напречната греда.

79′

Двойна смяна в състава на Чили. Втората двойка е Варгас, който напуска терена, за да отстъпи мястото си на Пук

78′

Арангис е заменен от Сагал

77′

Емре Джан влиза на мястото на Тимо Вернер

75′

Спорове през последните минута. Пици иска да бъде отсъдена дузпа в полза на Чили, тъй като Алексис Санчес бе съборен в наказателното поле на Германия. Такава обаче, няма и с право. За тези си действия футболистът на Арсенал трябваше да получи жълт картон за симулация.

75′

Едуардо Варгас е маркиран в жълто заради реплики към съдията

74′

Какъв пропуск на Артуро Видал! Топката попадна в краката на футболиста на Байерн (Мюнхен), който не се поколеба и отправи директен силен удар, но коженото кълбо мина доста над напречната греда.

73′

Варгас стреля през човек, но дори и без добра видимост, Тер Щеген улови.

71′

Най-накрая нещо интригуващо от отбора на Пици! Варгас и Санчес се редуваха с удари към вратата на Тер Щеген, но топката не попадна в мрежата на стража на Германия.

69′

На изключително бавни обороти превключи съставът на Чили и не успява да създаде нищо интригуващо през последните минути, за да достигне до изравнителен гол.

65′

Дракслер застана зад топката при изпълнението на свободния удар, но защитата на Чили се справи безпроблемо с опасността пред вратата на Браво.

64′

Късмет за Чили! Гонсало Хара се размина само с жълт картон за удара, който нанесе на Вернер

61′

Нов сблъсък! Хара удари Тимо Вернер с лакът, за да спре атаката му. Челюстта на германския национал доста пострада и той изпитва болка. Съдиите анализират случилото се на терена с помощта на видео асистентите.

59′

Артуро Видал получава жълт картон за отминалите сцени

59′

Джошуа Кимих също е маркиран в жълто

58′

Артуро Видал и Кимих са главните виновниците за грозните сцени.

57′

Меле във вратарското поле след изпълнението на свободния удар от Германия!

54′

Какъв шанс за Германия! Дракслер бе изпуснат от защитата на Чили и остана сам срещу Клаудио Браво, но топката премина встрани от вратата и излезе в ъглов удар.

51′

Марсело Диас напуска терена и на негово място се появява Леонардо Валенсия

46′

Германия е на 45 минути от спечелването на първия си трофей от турнира за Купата на конфедерациите. Ще бъде ли достатъчен този аванс от само един гол на футболистите на Льов, за да се окичат със златото?

Снимка 301964

45′

НАЧАЛО И НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! ДВАТА ОТБОРА СЕ ОТТЕГЛЯТ ПРИ РЕЗУЛТАТ 1:0 ЗА ГЕРМАНИЯ!

44′

Горецка за малко да се превърне в герой за Германия малко преди края на първите 45 минути. Футболистът получи пас от Дракслер, но ударът му срещна краката на чилийския вратар.

43′

Алексис Санчес не успя да насочи по най-добрия начин топката и Тер Щеген улови без проблем.

40′

Нов шанс за Германия! Хектор подаде към връхлитащия в наказателното поле на Чили Дракслер, но топката профуча покрай гредата.

37′

Играта е спряна заради грубо нарушение на Артуро Видал, който влезе в краката на Горецка. Единствено предупреждение получи чилиецът от главния съдия на мача.

35′

Страхотна възможност за Германия да удвои резултата в своя полза! Горецка изпрати топката със силен шут към вратата на Чили, но тя премина на сантиметри от лявата греда. Не се притесняват немците да отправят далечни удари за разлика от своя съперник, който се старае да влети в мрежата заедно с топката.

32′

Накъса се играта през последната минута заради нарушение, извършено от Дракслер, който закачи Арангис и той падна на тревата.

30′

Отборът на Чили намали темпото, с което стартира мача, след като се оказа в ролята на догонващ. Въпреки това, футболистите на Пици са доказали, че никога не се отказват и не спират да опитват да достигнат до изравнително попадение преди края на първото полувреме.

28′

Днес Португалия спечели бронза, след като победи Мексико в продълженията. Сега Чили и Германия трябва да определят кой ще е носителят на среброто и кой ще се окичи със златото.

Португалия спечели третото място в турнира за Купата на Конфедерациите

Португалия спечели малкия финал за Купата на Конфедерациите

Европейският шампион обърна Мексико след продължения

25′

Атака след атака на Чили! Варгас получи добро подаване от свой съотборник, но последвалият удар бе пресечен от защитата на Германия.

23′

Чили не се предава и организира бърза контраатака, на върха, на която е Исла. Той обаче не успя да намери по най-добрия начин пласиралия се в наказателното поле на Германия Арангис.

21′

ГООООООООООЛ! Противно на логиката, Германия повежда в резултата, след като Ларс Щиндл остана сам на празна врата и просто чукна топката, за да изведе своя отбор напред с 1:0!

19′

Германия отново оцелява! Алексис Санчес не успя да стреля по добър начин, след като беше изпуснат от немската защита.

16′

Бърз, зрелищен футбол наблюдаваме в Санкт Петербург. Мач, достоен за финал.

14′

Германия най-накрая се посъбуди. Шкодран Мустафи стреля с глава от доста близка до вратата дистанция, но топката мина над напречната греда.

10′

Нов шанс за Чили! Отново Варгас притеснява Тер Щеген, след като отправи хубав удар към немската врата. Топката обаче попадна точно в ръцете на стража.

9′

Лоша атака от страна на Варгас. Чили продължава с пресата в полето на Германия, но несполучливите удари на футболистите на Пици не спират. Едуардо стреля с воле от дистанция, но топката попадна в трибуните.

6′

Отново Видал притеснява германците. Чилиецът успя да се освободи на границата на наказателното поле и стреля, но ударът му премина встрани от вратата.

5′

Мощна подкрепа за Чили в Русия!

4′

Грешка в защитата на Германия! Артуро Видал се озова на стрелкова позиция пред вратата на Тер Щеген, но стражът попречи на чилиеца да изпрати топката в мрежата му.

3′

Първите минути доста приличат на тези от предишния мач за Купата на Конфедерациите между двата отбора от груповата фаза. Тогава срещата завърши при равен резултат 1:1.

Зрелищен футбол на "Казан Арена", но Германия и Чили не се победиха

Мачът завърши при резултат 1:1

2′

Алексис Санчес не губи време и стартира бърза атака към вратата, пазена от Тер Щеген. Ударът му бе мощен, но доста неточен.

1′