Националният отбор на Германия триумфира за първи път в своята история с трофея от турнира за Купата на конфедерациите!

Съставът на Йоаким Льов победи Чили с минималното 1:0, а голът бе дело на Ларс Щиндл.

ТОПСПОРТ проследи, случващото се в Санкт Петербург на живо:

Време е за финал: Чили - Германия

Кой ще спечели Купата на конфедерациите?

Когато Гари Линекер е казал, че "Футболът е проста игра - 22-ма мъже тичат след една топка в продължение на 90 минути и накрая печелят германците" е бил ужасно прав. През последните години Германия доказа, че е световният доминант - шампион на Мондиал, юношите до 21 спечелиха Европейското първенство, а тепърва предстои и Евро 2017 до 19 години, където германците са в една група с България.

Снимка 301953

Както и в първия сблъсък между двата отбора в групата фаза на надпреварата, Чили бе отборът, който поддържаше високото темпо. Поглеждайки статистиката, чилийският състав е изцяло доминиращ през първата половината в Русия. През първите 15 минути съставът на Пици контролираше случващото се на терена и определено бе по-добрият тим. За съжаление обаче на всички, които подкрепяха Чили, до гол не се стигна.

Снимка 301977

Още в 21-ата минута Ларс Щиндл наказа чилийската защита, която допусна фрапантна грешка и остави германският национал сам на празна врата. Той не се поколеба и просто чукна топката, за да изведе своя отбор напред с 1:0.

Снимка 301955

Чили не се предаде до края на първото полувреме и организираше атака след атака, но и това не бе достатъчно, за да успее да достигне до нещо интригуващо пред вратата на Тер Щеген, който блесна с няколко добри спасявания.

Снимка 301954

Въпреки това, Клаудио Браво бе стражът, който получи приза за най-добър вратар в турнира, тъй като той е "виновникът" Чили да достигне до този финал.

В Санкт Петербург станаха свидетели и на доста грозни сцени на терена. Двата отбора доста се поизнервиха в последните минути и се стигна до няколко сблъсъка, заради които реферът на срещата бе принуден да раздаде доста жълти картони. За радост и на двата тима, главният съдия бе благосклонен и не изгони нито един футболист, какватото беше ситуацията в срещата за бронза между Португалия и Мексико.

Португалия спечели третото място в турнира за Купата на Конфедерациите

Португалия спечели малкия финал за Купата на Конфедерациите

Европейският шампион обърна Мексико след продължения

За най-добър играч бе определен играчът на Байерн (Мюнхен) - Юлиан Дракслер, който изгра ключова роля и в днешния сблъсък.

Снимка 301964

Германия е шестата държава, която триумфира в този турнир, а това е първата купа, която германците печелят в историята си.