Германия показа, че независимо с какъв състав излиза, винаги играе за убедителна победа. Бундестимът разгроми Мексико с 4:1 и ще играе на финала за Купата на конфедерацията в неделя.

НА ЖИВО: Германия - Мексико

Германия - Мексико

Нова футболна драма между европейски и американски отбор

Срещата се реши в първите осем минути. Докато мексиканците разберат, какво се случва, Леон Горецка им вкара два гола. Ектор Морено на излезе от позиция, опразни зоната си и германците нанесоха два кинжални удара.

Това развитие на нещата направи много сигурен в играта си европейския тим. Мексиканците опитаха да натискат, стреляха от където могат, но преди почивката не създадоха чисто положение.

Снимка 301663

През второто полувреме Мексико продължи да търси гола, но германците отбелязаха трети чрез Вернер. Имаше съмнения за нередност, но Нестор Питана не поиска видеоповторение.

Мексиканците искаха все пак да вкарат попадение и не спряха да атакуват. Те имаха ситуации, а на няколко пъти Тер Стеген се намеси решително. Веднъж и гредата го спаси.

Снимка 301662

Все пак в самия край Марко Фабиан намали с удар от 40 метра. В следващата атака отново той изпусна да стреля от изгодна позиция.

Голямото отваряне на мексиканците им струваше четвърти гол на Амин Юнес. Доори в добавеното време бяха създадени още ситуации, които можеха да променят резултата, но не и победителя.

И така Германия ще повтори мача си с Чили, а Мексико ще изиграе безсмислен мач с Португалия за бронзовите медали.