Турнир: Купа на конфедерациите Стадион: Зрители:

Германия ще играе още един път срещу Чили.

90+3′

Тер Стеген спаси удар с глава на Хименес след корнер.

90+2′

Чичарито можеше да намали. Ударът му мина покрай вратата. Имало е рикошет - корнер.

90+1′

ГОООЛ! Амин Юнес остана сам отляво и технично прати топката в далечния ъгъл. Мексиканците се бяха хвърлили напред.

89′

ГООООЛ! Марко Фабиан стреля от 40 метра. Топката му беше подадена от фаул. Германците не бяха изградили стена. Ударът на Фабиан беше много плътен и силен.

87′

Маркес стреля с глава след корнер в аут.

86′

Лосано избяга отдясно. Пасът му към Чичерито беше пресечен от Гинтер.

84′

Тер Стеген извади топката под гредата след удар с глава на Маркес. Кимих изчисти в корнер. Лаюн се оказа в засада.

82′

Рюдигер и Фабиан се сблъскаха в наказателното поле. И двамата лежат на терена.

81′

Юлиан Дракслер излиза. Амин Юнес влиза на негово място.

80′

Брандт опита с пета да си овладее топката, но сбърка. Германците направиха много бърза и красива комбинация.

78′

Брандт сменя Щиндл.

75′

Хименес уцели горната греда след удар с глава отблизо. Късмет за Тер Стеген.

74′

Дракслер пусна топката между краката на Лаюн и стреля в ръцете на Очоа.

73′

Германците не бързат. Те разиграват бавно.

71′

Емре Джан изрита Рафаел Маркес в центъра на терена.

70′

Гинтер чисти след меле в малкото поле на германците. Нямаше мексиканец, който да ритне топката във вратата.

69′

Лаюн стреля силно отдясно. Тер Стеген е непробиваем.

67′

Емре Джан сменя голамйстора Леон Горецка.

66′

38-годишният Рафаел Маркес заменя Джонатан дош Сантош.

65′

Фабиан стреля мощно от далеч. Феновете на Мексико реагираха напразно.

63′

Марко Фабиан остана сам под много малък ъгъл и уцели страничната мрежа.

62′

Джоавани дош Сантош напуска. Влиза Марко Фабиан.

59′

Лосано центрира остро отляво. Чичарито се спря и не можа да засече топката.

58′

ГООООЛ! Хектор се включи отляво, напредна и подаде успоредно на вратата. Вернер вкара на празна врата, защото вратаря загуби позиция. Вернер беше в засада при паса към Хектор.

55′

Хименес спъна отзад Горецка пред наказателното поле.

53′

ПРОПУСК! Вернер остана сам отдясно. Морено му удари едно рамо незабелязано от съдията. Германецът загуби равновесие и стреля успоредно на вратата.

51′

Раул Хименес стреля право в ръцете на Тер Стеген след бърза контра на зелените.

50′

Мексиканците достигнаха до възможност за корнер. Две глави на играчи в зелени фланелки отклониха топката. Късметът покри Тер Стеген и аут.

47′

Очоа за малко да изгуби топката от Вернер. Вратарят имаше късмет и се измъкна в ситуацията.

46′

Акино отстъпва мястото си на Ирвинг Лозано.

45′
45+1′

Гермаците вкараха два бързи гола и контролират играта.

44′

Ерера центрира в полето. Високите германци се справят лесно с такива ситуации.

39′

Ерера стреля от фаул малко над гредата. Топката излизаше, но Тер стеген я докосна.

35′

ПРОПУСК! Чичарито на скорост сам срещу Тер Стеген прехвърли вратата. Много бърза атака на мексиканците.

34′

Хенрикс напредна сам отдясно, но ударът му се оказа много крив.

33′

Джовани беше изведен сам отдясно след двойно подаване. Тер Стеген спаси удара с крак.

32′

Драхслер загуби топката пред полето си. Той не получи информация от своите колеги за появата на Джовани. Мексиканецът стреля безопасно в аут.

28′

Джовани беше блокиран при опит да шутира от удобна позиция.

28′

Германците вече залагат на бавни изпълнения на тъч.

27′

Джовани пропусна, но Ернандес не можа да изведе свой съотборник с триково подаване.

25′

Тер Стеген успя да изпревари Джонатан, който беше изведен от брат си Джовани.

24′

Драхслер прекали с индивидуална игра и провали бърза контра на своя отбор.

22′

Аланис центрира изключително посредствено отляво. Атаката завърши с аут.

21′

Мексиканците влязоха в наказателното поле, но не можаха да завършат успешно комбинацията си.

17′

Вернер остана сам срещу Очоа отдясно. Вратарят спаси сигурен гол. Страничния съдия много правилно не вдигна засада,

12′

Мексиканците атакуват. Те бързат да вкарат поне един гол. Засега действията са им хаотични.

10′

Акино центрира остро отляво. Хектор изичсти с гърди в корнер.

8′

ГОООЛ! Леон Горецка удвои. Голмайсторът се включи отдясно, получи вертикален пас и прокара топката покрай вратаря.

6′

ГООООЛ! Леон Горецка  Морено сбърка. Хенрикс тръгна отдясно и намери Горецка пред наказателното поле. Нападателят на Шалке стреля по земя неспасяемо в ъгъла на вратата.

4′

Мексиканците разиграват дълго топката в своята половина.
Джонатан направи груб фаул, спирайки контра на Германия.

2′

Германците започват агресивно и затрудняват съперниците си при изнасянето на топката.

1′

Всичко е готово за началото на мача. Групата съдии зад мониторите също смятат да дадат своя принос за спектакъла.

Юлиан Брандт Ирвинг Лозано

Германия и Мексико ще определят втория финалист за Купата на конфедерациите. След вчерашната драма, след която Чили доби правото да се бори за купата, днес отново ще играят европейски и американски отбор.

Германия е с подмладен състав, но това е тим, който винаги излиза за победа и не може да бъде подценяван. За справка - финалът на олимпийските игри в Рио.

От друга страна мексиканците са единствения отбор печелил ценния трофей и участващ в тазгодишното издание. За отбори като Мексико световната купа е мираж, но един трофей от настоящия турнир е страхотен успех за влюбената във футбола нация.