Последователни пропуски на двама футболисти от австралийския състав.

Те не успяха да се разпишат от едва няколко метра разстояние.

49′

Австралийците не успяват да изнесат топката подобаващо цял мач.

Когато са под натиска на съперника си, състезателите на тима сякаш не са наясно с това кое решение е вярно и има ли въобще такова.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме от мача не предложи на феновете на футбола почти нищо значително. 100%-ви положения за отбелязване на гол нямаше, а също така и особена интрига и напрежение в срещата.

Камерун владееше топката през по-голямата част от времето, но футболистите на тима предимно тичаха с, пред и след топката, а чисто футболната техника отсъстваше от терена.

Честите пробиви в половината на Австралия държаха будни запалянковците по трибуните, но не ги разсънваха окончателно, поддържайки ги по-скоро в очакване на някаква грешка от страна на опонента на тима им.

Австралийците, от своя страна, изпълняваха тактика, включваща пробиви по фланговете и балонни центрирания в наказателното поле, като нито веднъж топката не достигна своя адресат - видимо неефективен подход към двубоя.

Басогог и Абубакар бяха най-дейните футболисти на терена, но точността при изпълненията им от средна и далечна дистанция не впечатли никого.

В самия край на полувремето неразчетено излизане на вратаря на Австралия коства гол във вратата му. Попадението бе на младия Замбо Ангиса.

45′

ГОЛ на Замбо Ангиса!

1:0 за Камерун!

Снимка 300615

Нерачетено излизане на вратаря на Австралия бе използвано от състезателя на съперника.

45′

Почивка.

42′

На Басогог определено могат да завидят редица лекоатлети.

Страхотна скорост от страна на футболиста на африканския състав.

За съжаление "завистта" към уменията му не се простира особено значително в сферата на футбола.

37′

Поредица от скоростни акции на футболистите на Камерун в половината на Австралия.

Нито едно 100%-во положение, все още.

27′

Равносметката до момента - покъртително слаб мач между два безидейни отбора.

Липса на каквото и да било напрежение и интрига в срещата.

Ако не бъде отбелязано попадение в рамките на откриващите 45 минути, зрителите едва ли ще видят нещо особено различно през втората част...

Снимка 300610

22′

Рогич стреля над вратата от свободен удар.

С оглед успеваемостта на нападателите на двата тима днес, не е сигурно, че и удар от бялата точка ще доведе до отбелязване на първия гол в срещата.

16′

Герсбах се включва в предни позиции за Австралия и центрира към Крузе.

Последният не успява да отправи изстрел.

15′

Мощен, но изключително неточен изстрел на Сиани.

Преди това Абубакар изпълни свободен удар, но топката рикошира в стената.

Снимка 300611

11′

Само четирима състезатели (общо в двата тима) надхвърлят 30-те години.

Процесът на подмладяване, който съпътства развитието на единайсеторките в момента, оказва влияние върху резултатите, постигани от съставите.

7′

Венсан Абубакар стреля от въздуха!

Късмет за Австралия, след като топката преминава на сантиметри от вратата.

5′

Пробив на Басогог в половината на съперника.

Той навлиза и в пеналта на Австралия и стреля, но кълбото не намира целта.

3′

Изстрел от далечна дистанция на Крузе.

Гол няма.

2′

Това е първият мач между двата тима в историята.

1′

Ървайн

Камерун се изправя срещу Австралия в мач от Група "В" на турнира за Купата на конфедерациите.

Двубоят на стадион "Санкт Петербург Арена" започва в 18:00 часа.

Австралия няма да изневери на атакуващия си стил. "Кенгурата" загубиха с 2:3 от световния шампион Германия първия си мач в турнира и сега ще искат да наваксат изоставането срещу африканците.

Германия победи Австралия с 3:2

Експерименталната формация на Германия не пожали Австралия в зрелищна голеада!

Бундестимът се скъса да пропуска

"Завършихме много силно мача с Германия и сме разочарования от резултата, но в същото време играхме много добре", заяви защитникът на Австралия - Азиз Бехич. "Убедени сме, че ще продължим доброто си представяне. Под ръководството на този треньор играем много добре и се надявам да победим Камерун", каза още бранителят на Бурсаспор.

Камерун също започна със загуба участието си в турнира - 0:2 от Чили. Така африканците спечелиха само един от последните си 4 мача, като в този период реализираха само един гол.

Въпреки загубата треньорът Уго Броос остана доволен от мача с Чили.

"Играхме много добре, подавахме си добре топката, но не успяхме да застрашим достатъчно Чили. Разочаровани сме от резултата, но момчетата искат да се реваншират срещу Австралия. Ние сме млад отбор и този турнир е страхотен опит за нас", каза Броос.