Експерименталната селекция на Германия, която представлява страната на Купата на Конфедерациите, стартира с победа участието си в турнира.

Бундестимът на Йоаким Льов стигна до зрелищно 3:2 над Австралия, а резултатът, както гласи клишето - лъже. Просто защото германците заслужаваха далеч по-изразителна победа, особено с оглед събитията през първото полувреме...

Още в 5-та минута формацията на Льов откри резултата!

Чудесна акция на десния фланг завърши с пас на Юлиан Брандт към Ларс Щиндъл, който от точката на дузпата нямаше проблем да прати топката в мрежата - 1:0 за Германия!

Австралия - Германия, световните шампиони с тотална доминация!

Двата отбора се срещат в мач от група "B" на Купата на Конфедерациите

Малко след това последователно положения изпусна острието на Хофенхайм - Сандро Вагнер. Последният на два пъти не успя да порази целта от отлични позиции, най-вече при удар с глава от вратарското поле, който излезе в аут. С пропуск се отчете и Юлиан Брандт, който успя да навлезе отдясно по диагонал в наказателното поле, но ударът му бе избит в корнер.

Постепенно германците намалиха оборотите, а отпускането им позволи на "кенгуртата" чрез Сейнсбъри да стигнат до голово положение. Бранителят обаче изкара топката в аут при удар с глава на метри от вратата.

Изравняването обаче дойде малко преди края на първото полувреме!

Рогич се възползва от грешка в центъра на отбраната и получи два последователни шанса за стрелба, и макар че при първия опит не успя, при втория успя да изравни с удар от дъгата на наказателното поле - 1:1!

Снимка 299966

Още в следващата атака обаче Германия стигна до дузпа, реализирана от Дракслер - 2:1 за формацията на Льов, за да дойде почивката!

Второто полувреме също тръгна ударно!

Поредна опасна атака на германците по десния фланг завърши с извеждащ пас към Горецка, който по диагонал увеличи на 3:1. Така футболистът вкара дебютното си попадение с националната фланелка!

Уви, малко по-късно австралийците отново се върнаха в мач! При центриране от фаул и неубедителна намеса на Бернд Лено, който изби топката в краката на Юрич, резултатът стана 3:2!

До края на срещата двата отбора водиха битка предимно в центъра на терена, а резервата Тимо Вернер нацели гредата четвърт час преди края на мача.

В крайна сметка Германия - Австралия 3:2 Бундестимът зае втората позиция в група "B", където са още Камерун и Чили.