Експерименталната селекция на Германия не поднесе никаква изненада в група "B" от турнира за Купата на Конфедерациите. Бундестимът на Йоаким Льов се класира на полуфинал след успех над Камерун с 3:1, завършвайки на първата позиция с актив от 7 точки.

И четирите попадения в мача паднаха през второто полувреме.

Първата част започна с натиск на камерунците, които обаче не можеха да достигнат до положение пред вратата на Тер Щеген, макар че Абубакар на два пъти си осигури добра позиция за стрелба от дъгата на наказателното поле - и в двата случая обаче ударите му бяха блокирани.

Германия - Камерун

Само чудо би изхвърлило бундестима от Купата на Конфедерациите

Германците пък имаха две възможности през първото полувреме - чрез Емре Джан и Джошуа Кимих. Първият стреля извън наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб, докато пропускът на втория бе 100 %, тъй като футболистът на Байерн не намери мрежата от вратарското поле.

Второто полувреме бе далеч по-интересно, а старт на голеадата даде новоизлюпеният национал от Хофенхайм - Керем Демирбай.

Последният вкара чудесно попадение с удар извън наказателното поле в 47-та минута - 1:0 за Германия! Двайсетина минути по-късно изглеждаше, че срещата е решена, след като Тимо Вернер засече с глава от близка дистанция центриране отдясно и вкара за 2:0.

Последва и червен картон за Мабука от състава на "лъвовете" и едва ли някой е предполагал, че крайният победител не е ясен, но...

Снимка 300964

В 78-та минута камерунците изненадващо върнаха, поне на теория, интригата в мача.

Голмайсторът на Бешикташ - Абубакар, бе намерен при центриране на близка греда, за да може остриетос глава да намали на 1:2, изпреварвайки Тер Щеген.

Германците обаче реагираха мигновено и в ответната атака възвърнаха преднината си от два гола. Отново автор на попадението бе Тимо Вернер, който засече ново центриране, този път на резервата Хенрикс, вкарвайки за крайното 3:1!

И така, в крайна сметка Германия чака състава на Мексико на полуфиналите, а това бе победа №100 за Йоаким Льов начело на селекцията на бундестима.