Отборът на Ювентус победи с 1:0 като гост Удинезе в мач от последния кръг на Серия А, но не успя да се пребори за участие в Лига Европа през новия сезон.

"Бианконерите" завършват на 7-мо място с 10 отнети точки и ще участват в Лигата на конференциите през следващата кампания. Причината за това е, че Рома надделя с 2:1 над Специя на "Олимпико" и завърши точно над "бианконерите".

В герой за "вълците" се превърна бившата перла на "Старата госпожа" Пауло Дибала, който донесе успеха за римляните с гол от дузпа в 89-ата минута.

Юве започна по-активно, но Удинезе можеше първи да стигне до гол. След близо четвърт час игра Удоджи дриблира в наказателното поле, но Счесни успя да го спре и да предотврати сериозна опасност.

Наполи - Сампдория 2:0 в последния кръг на Серия А

Наполи завърши победно шампионския сезон

Шампионите завършиха с 90 точки

После Гати засече с глава, но Силвестри спаси. След половин час игра и Бонучи стреля с глава, но в аут. 120 секунди по-късно ветеранът повтори упражнението, но този път напречната греда спаси домакините.

След час игра видяхме най-хубавата атака до този момент в мача. Рабио беше намерен в наказателното поле и потърси близкия ъгъл, но в аут. Секунди по-късно в игра се появи и Ди Мария.

След това мощно изпълнение на Куадрадо мина над вратата, като това беше 15-ти удар за Юве в двубоя, но само два от тях бяха точни. В 68-ата минута Юве все пак поведе. Локатели намери Киеза в наказателното поле, който се обърна с неспасяем удар матира вратаря за 1:0!

Удинезе можеше бързо да изравни след много силен шут на Ловрич, но Счесни изби. Юве търсеше и втори гол и Киеза и Ди Мария пропиляха добри възможности да сложат точка на спора.

В 77-ата минута аржентинският ветеран шутира от дистанция, но в аут. Отговорът на Удинезе беше чрез Несторовски, който засече от движение от точката за дузпата, но в аут. В 84-ата минута Счесни изби и удар на Перес, а в добавеното време Ди Мария изпусна сам срещу вратаря и резултатът остана непроменен.