Ювентус не остави никакви шансове на Лацио и затвърди лидерството си в Серия "А", след като "бианконерите" на Макс Алегри се наложиха с 2:0 над столичани.

Въпреки поражението "орлите" остават в зоната, даваща право на участие в Шампионската лига. Клубът от Торино пък заема първата позиция с актив от 48 точки, на 4 пред Наполи и Рома, като "вълците" приемат тази вечер Каляри в последен мач от 21-я кръг.

"Бианконерите" на Алегри обаче продължават да са с мач по-малко в шампионата.

НА ЖИВО: Ювентус - Лацио, "бианконерите" с ударно начало в Торино

Дербито започва в 13,30 часа

Срещата в Торино бе решена в рамките на малко повече от 15 минути, когато паднаха и двата гола във вратата на Маркети.

Още при първата си по-сериозна атака Манджукич свали с глава топката към Дибала, който по майсторски начин с външен фалцов удар пред дъгата на наказателното поле стреля силно и матира Маркети - 1:0 за Ювентус! Попадението дойде в 5-та минута.

След десетина по-късно домакините стигнаха и до втори гол, дело на Гонсало Игуаин.

Аржентинският стрелец се пласира добре в наказателното поле на съперника, изпреварвайки защитника Де Врай, и засече добро центриране от десния фланг на Куадрадо - 2:0 за Ювентус!

Така след малко повече от четвърт час всичко изглеждаше предрешено в полза на торинци, а традицията Лацио да не може да вземе дори точка и да вкара гол при гостуване на Ювентус в последно време, продължи и след тази среща.

Снимка 274524

Постепенно гостите опитаха да пренесат събитията в полето на съперника, но въпреки че в един момент владееха повече топката, Буфон продължаваше да скучае на вратата.

Изключение направиха единствено далечен удар на Савич, минал близо до гредата и едно излизане извън наказателното поле на опитния страж, с цел пресичане на пътя на Имобиле.

Минута преди края на полувремето Джордо Киелини можеше да засече подаване на Игуаин, но ударът на защитника, въпреки че бе близо до целта, излезе в аут и така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 2:0.

През второто полувреме гостите опитаха да променят негативния развой на събитията. Старши треньорът на гостите - Симоне Индзаги, извърши и трите си смени в първите 20 минути, но това не даде желания резултат, защото "орлите" не успяваха да стигнат до реално голово положение.

На другата врата бе обратното - Дибала на два пъти пропусна отлични възможности за трето попадение, като и в двата случая ударите му минаваха много близо до гредите.

Снимка 274523

До нов гол до края на срещата обаче не се стигна, макар че шанс се откри и пред резервата Пиаца, който от точката на дузпата вместо да разстреля Маркети за 3:0, се размина с топката. В добавеното време Пиаца можеше да засече с глава центриране от десния фланг, но мерникът му отново се оказа неточен.

И така - поредна победа за Ювентус към по пътя към Скудетото и нови 3 точки в актива на "бианконерите" на Макс Алегри.