Барселона разби с 3:0 като гост Ференцварош в мач от група G на Шампионската лига. Антоан Гризман откри резултата в 14-ата минута, а Мартин Брайтуайт удвои в 21-ата. Седем по-късно каталунците получиха право да изпълнят дузпа и Усман Дембеле направи резултата класически.

Така каталунците събраха 15 точки и са лидер в групата. Те имат три точки аванс пред втория Ювентус. Двата тима излизат един срещу друг в последния кръг на груповата фаза.

Гостите имаха шанс да се разпишат още в 5-ата минута, но Брайтуайт стреля покрай вратата.

Снимка 507986

Барса поведе в 14-ата минута. Жорди Алба подаде към Гримзан, който се разписа.

В 21-ата минута "блаугранас" удвои преднината си. Тогава Дембеле намери Брайтуайт, който овладя с с премерен удар бе точен за 0:1.

Шест минути по-късно Фримпонг фаулира Брайтуайт в наказателното поле. Главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Дембеле, който направи резултата класически.

Снимка 507988

В началото на второто полувреме френското крило направи два пропуска. В 73-ата минута Нето трябваше да се намесва за първи път в мача, след като резервата Батурина стреля с глава.

До края на мача с пропуск се отличи и Тринкао.

ПСЖ победи Манчестър Юнайтед с 3:1 като гост