Ювентус разгроми с 4:1 на собствен терен единайсеторката на Торино в мач от 30-ия кръг на Серия "А".

Роналдо и Дибала за пореден път бяха в основата на успеха и се разписаха за победителите. Силен мач изигра и Хуан Куадрадо, който се отчете с попадение и асистенция. За Торино точен беше Андреа Белоти от дузпа за 1:2, в самия край Кофи Джиджи си вкара автогол.

Предлагат Антоан Гризман на Ювентус

Двете страни вече преговарят

Градското дерби стартира мечтано за Юве и още в 3-ата минута Пауло Дибала откри резултата. Той получи подаване от Хуан Куадрадо, с прекрасен дрибъл преодоля двама съперници и с удар в далечния ъгъл матира Салваторе Сиригу.

Ювентус подготвя изненадваща оферта за Един Джеко

"Бианконерите" смятат да се възползват от финансовата криза в Рома

В 29-ата минута Юве все пак удвои преднината си. Роналдо подаде към Куадрадо, той се справи с Лянко и отказа вратаря за 2:0!.Постепенно Торино започна да играе все по-смело на "Алианц Стейдиъм" и това даде резултат в самия край на полувремето.

Топката удари Матайс де Лихт в корема, после и в ръката и главният съдия Фабио Мареска се допита до ВАР, след което отсъди дузпа. Зад топката застана Андреа Белоти и я прати неспасяемо в левия ъгъл за 1:2.

След час игра Роналдо вкара фамозен гол от фаул. Кристиано прехвърли стената с мощен удар и топката мина точно под напречната греда за 3:1.

Ето каква е тайната за футболното дълголетие на Джанлуиджи Буфон

"Оставил съм забавленията настрани"

Три минути преди края Кофи Джиджи, който се появи на терена секунди по-рано, си отбеляза автогол и за крайното 4:1 за Юве.

С победата Юве събра 75 точки и увеличи аванса си на върха пред Лацио на 7 точки. По-късно тази вечер "орлите" приемат Милан в дербито на кръга. Торино остава с 31 пункта и заема 15-та позиция.

Срещата ще се запомни и с рекорда на Джанлуиджи Буфон. Той изигра 648-ми мач на Ботуша и излезе еднолично на върха по този показател.