Треньорът на Ювентус - Масимилиано Алегри коментира успеха на тима си в дербито от 15-ия кръг на Серия "А" срещу Наполи. Старата госпожа се наложи с минималното 1:0.

Единственият гол в сблъсъка на "Сан Паоло" отбеляза Гонсало Игуаин още в 13-ата минута.

"Това беше добър тест. През първото полувреме имахме няколко брилянтни шанса за гол и успяхме да открием резултата.

Ювентус победи Наполи с 1:0

Люто дерби на "Сан Паоло" нямаше, пестелив Ювентус скъси дистанцията с Наполи (ВИДЕО)

"Бианконерите" са само на точка зад лидера в класирането

След почивката Наполи притежаваше топката много повече, натискаха, но не позволихме да създаде опасно положение.

Намалихме изоставането от съперника на една точка, което е добре. Трябва да отдадем заслуженото на Наполи, отборът им остава фаворит за Скудетото", заяви Алегри.