В голямото дерби на 15-ия кръг в Серия "А" Ювентус победи Наполи с минималното 1:0, което обаче е напълно достатъчно на тима на Масимилиано Алегри да скъси дистанцията с лидера и вече разликата между двата тима е само точка. Точен за гостите бе Гонсало Игуаин през първите 45 минути.

Наполи - Ювентус (Развой на срещата по минути)

Мачът започва в 21:45 часа

Първото полувреме на дербито на Италия не предложи толкова спиращи дъха ситуации, колкото се предполага за двубой от такъв ранг. Люта битка за първото място нямаше, но и двата отбора създадоха няколко добри голови възможности пред вратата на съперника. "Бианконерите" бяха тимът, който се възползва по най-добрия начин и на почивката вече имаше гол аванс.

Снимка 326899

Още в 4-ата минута бившият футболист на Наполи - Гонсало Игуаин се откъсна от защитата на домакините, след като овладя хубав пас в съперниковото наказателно поле, но Пепе Рейна изби летящата към мрежата му топка. Малко след това обаче, звездата на Старата госпожа поправи грешката си от по-рано и след като успя да премине през трима футболисти на неаполитанците, прехвърли вратаря, който вече бе на земята, а топката влетя в мрежата.

Лоренцо Инсиние на няколко пъти получи възможността да изравни силите на "Сан Паоло", но Джанлуиджи Буфон бе неотразим за пореден път и не допусна коженото кълбо да пресече голлинията му.

Снимка 326898

Още в самото начало на второто полувреме, Наполи прехвърли случващото се на терена в полето на Ювентус, като упражненият натиск даде резултат. Атаките на домакините зачестиха, а най-чистото голове положение отново бе записано на сметката на Инсиние, който опита да изненада Буфон, но стражът за пореден път се хвърли и предотврати сигурно попадение във вратата си.

След половин час игра главния съдия на срещата не отсъди дузпа в полза на Ювентус, след като Мертенс можеше да бъде санкциониран за симулация и дори да бъде изгонен, тъй като вече бе получил жълт картон.

Снимка 326901

След този двубой класирането в елита на италианския футбол изглежда така: Наполи води колоната с 38 точки, следван от Юве с 37. На третата позиция е Интер с 36, а Рома има 34 пункта, след като тази вечер победи СПАЛ с убедителното 3:1.

Рома победи СПАЛ с 3:1