Ювентус победи Дженоа с 3:1 като гост в мач от 11-ия кръг на Серия "А". Успехът бе втори пореден в първенството за "бианконерите". Всички голове пандаха през второто полувреме. В 57-ата минута Пауло Дибала откри резултата, а пет минути по-късно Стефано Стураро изравни. В 78-ата минута Кристиано Роналдо се разписа от дузпа, а минута преди края на редовното време отново той от наказателен удар оформи крайното 1:3.

Така Юве събра 23 точки, докато Дженоа е предпоследен с едва 6 точки.

Във 2-ата минута гол на Рабио бе отменен заради игра с ръка на халфа. Натискът на Юве продължи. Перин се намеси на два пъти при удари на Маккени, а Бентанкур стреля неточно.

Второто полувреме започна с пропуск на Роналдо. В 57-ата минута Маккени с глава изведе Дибала на добра позиция, а аржентинецът с удар по земя вкара първия си шампионатен гол през сезона. Две минути по-късно попадение на Киеза бе отменено заради засада.

В 62-ата минута Стураро засече от воле центриране на Пелегрини и изравни. В 65-ата Дибала отново се разписа, но голът не беше признат отново поради засада.

В 78-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа след фаул на Ровела срещу Куадрадо, а Роналдо я превърна в гол.

В 89-ата минута защитата на Дженоа сбърка при изнасянето на топката. Перин фаулира Мората в наказателното поле. Гостите получиха дузпа, а Роналдо вкара втория си гол в мача за крайното 1:3.