Италианският Рома, който в четвъртък беше категорично надигран от българския ЦСКА, спечели убедително гостуването на Болоня от кръг №11 в Серия "А" с 5:1. Всички попадения паднаха през първото полувреме.

Андреа Поли си вкара автогол още в петата минута след остро центриране на Леонардо Спинацола за 0:1.

Само шест минути по-късно Един Джеко удвои след асистенция на Лоренцо Пелегрини.

В 15-ата минута резултатът стана класически - 0:3. Автор на попадението стана Лоренцо Пелегрини. Асистент, както пи първото попедние беше Спинацола.

В 24-ата минута Браян Кристанте си вкара автогол и върна малко надеждите на домакните за нещо от мача - 1:3.

Жордан Верету възстанови преднината от три гола за гостите в 35-ата минута след подаване на Мхитарян.

Снимка 509564

Бившият футболист на Арсенал и Манчестър Юнайтед Хенрих Мкхитрян увеличи на 1:5 в 44-ата минута. Асистент стана Рик Карсдорп.

В 58-ата минута попадение на Николас Домингес за Болоня беше отменено от ВАР заради засада.

Домакините имаха голямо владение на топката във втората част, но това само помогна статистическите им показатели да се подобрят.

Рома се изкачи на пето място с 21 точки - с 5 по-малко от лидера Милан, който довечера ще бъде домакин на Парма.

Болоня остана на 11-о място  12 точки, с колкото е Каляри.