Масимилиано Алегри коментира поражението от Виляреал.

В реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига италианският отбор игра у дома при резултат 0:3 и излетя от турнира. Първият мач завърши наравно (1:1)

"Бих играл по начина, по който го направихме, 65 минути - момчетата играха добре. В един момент Виляреал влезе в защита и в един момент всичко се обърна с главата надолу.

Алегри: Мората е един от най-добрите нападатели в Европа

Ето какво заяви

Трябва да приемем това поражение, грозно е. Но не мога да се оплача от момчетата, те играха добре. Не се сърдя на никого.

Поздравих Емери, той подходи правилно към тази игра - това беше един от типичните му мачове. Трябва да продължим напред, полемиката няма да помогне на никого.

Такъв е футболът. Понякога нещата се получават във ваша полза, понякога те работят срещу вас. Просто трябва да се приеме.

Опитахме се да преместим топката и Виляреал в един момент игра с девет зад топката, без дори да се опита да контраатакува.

Имахме шансове през първото полувреме, а съперникът се цели продължения или искаше да извлече максимума от някои епизоди. При първата дузпа постъпихме много наивно. След това допуснахме още два гола и загубихме контрол над мача", каза старши треньорът на Ювентус в ефира на Amazon Prime Italia.