Отборът на Ювентус стана шампион на Италия за 29-и път в историята си след победа над Реджина като гост с 2:0 в последния 38-и кръг на Серия "А".

По този начин "Старата госпожа" остана недостижима на върха на класирането и дублира титлата си от миналата година.

Давид Трезеге вкара първото попадение в 23-ата минута, след като добави след удар на Канаваро. Капитанът Алесандро Дел Пиеро затвърди успеха на новите стари шампиони с гол в последната минута на двубоя след самостоятелен пробив.

Преследвачът на "бианконерите" Милан също победи при домакинството си на Рома, но това не се оказа достатъчно, за да може червено-черните да триумфират на върха в Калчото.

Само победа на "росонерите" и загуба на Ювентус гарантираше титла за отбора от Милано, но очаквано грандът от Торино не допусна изненада.

Бразилецът Кака откри резултата на "Сан Сиро" още в петата минута от дузпа за несъществуващо нарушение срещу Джилардино. Французинът Филип Мексес изравни половин час по-късно, след като засече с глава центриране на Симоне Перота от пряк свободен удар.

И когато срещата отиваше към равенство Марсио Аморозо реализира нова дузпа в 90-ата минута за задържане на обичайния заподозрян Джилардино, с което донесе успеха на Милан.

Отборът на Валери Божинов Фиорентина ще играе в третия предварителен кръг на Шампионската лига след победа при гостуването във Верона на Киево с 2:0.

Неспиращият да вкарва този сезон Лука Тони заби 31-ото си попадение в Серия "А", с което изведе "виолетовите" напред в резултата, а защитникът Дарио Дайнели подпечата четвъртото място в класирането с гол пет минути преди края на редовното време.

Божинов започна като титуляр за Фиорентина и бе заменен в 57-ата минута от Луис Антонио Хименес.

Така представители на Италия в Шампионската лига през следващия сезон ще бъдат шампионът Ювентус, подгласникът Милан, третият Интер и заелият четвъртото място Фиорентина.

В турнира за Купата на УЕФА ще играят Рома, Лацио и Киево.

Изпадащи в Серия "Б" са отборите на Месина, Лече и Тревизо.